هشدار نسبت به تردد خودروهای اداری پلاک قرمز در غیر وقت اداری / معرفی مدیران جدید شهرستان

فرماندار بناب به دستگیری‌های اخیر در شهرداری بناب اشاره کرد و گفت: مسئولان ادارات باید مراقب عملکرد نیروهای کارپرداز بوده و با کنترل فاکتور خریدها، مناقصه‌ها و تنظیم اسناد مالی، از تهیه فاکتور و روزنه‌هایی که احتمال نفوذ وجود دارد، جلوگیری کنند.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با اشاره به اینکه چند ماه دیگر شاهد دو اتفاق بزرگ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور خواهیم بود؛ افزود: آنچه فعلاً در شرایط کنونی لازم است و باید مدنظر قرار گیرد، ضرورت حفظ وحدت، همدلی و آرامش در جامعه است و نباید فضای تخریب جای نقد و انتقاد منصفانه را گرفته و موجبات تضعیف همدیگر را فراهم آوریم.

فرماندار بناب تأکید کرد: البته این بحث در برش شهرستانی کمرنگ است ولی در مراکز استان‌ها و کشور باید بیشتر مورد لحاظ قرار گیرد و امیدواریم با ایجاد فضایی آرام و پرنشاط زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی را فراهم کنیم.

فرج‌اللهی اذعان کرد: در این شرایط وظیفه سنگینی متوجه ما مسئولان است و باید تمام روزنه‌های ایجاد نارضایتی در مردم را شناسایی و برای کاهش آن قدم برداریم و تا می توانیم مردم را به نظام امیدوار کنیم.

وی همچنین با اشاره به نزدیکی ایام الله دهه مبارک فجر خاطرنشان کرد: ایام دهه فجر فرصت مناسبی است که عملکرد نظام به‌صورت مقایسه‌ای در بخش‌های مختلف برای مردم تبیین شود و افرادی که قبل از انقلاب را ندیده‌اند عملکرد نظام جمهوری اسلامی به‌صورت مقایسه‌ای برای آن‌ها بیان شود.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش دولت برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره و تصریح کرد: دولت در تلاش است تا صد در صد این خواسته معظم‌له تحقق یابد و اواخر بهمن ماه شهرستان و استان با ارائه گزارش نهایی اعلام خواهند کرد که در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی، کاهش بیکاری و میزان رشد اقتصادی چه اقداماتی در این استان انجام شده است.

وی به ثبت تعداد یک هزار و 887 شغل جدید در سامانه رصد در شهرستان بناب طی 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در 9 ماهه سال جاری در بحث ایجاد اشتغال شهرستان بناب رتبه اول استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داده است و روند ایجاد شغل در سال 95 نسبت به سال های 93 و 94 بهبود یافته است.

صادرات 29 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین افزود: در 9 ماهه سال جاری 29 هزار و 43 تن انواع محصولات از شهرستان بناب به خارج از کشور صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال میزان 45 هزار تن صادرات از این شهرستان تحقق یابد.

فرج اللهی ضمن تأکید بر ضرورت آمادگی شهرستان برای مواقع بحرانی به‌ویژه سازمان‌های خدمات‌رسان یادآور شد: احساس می‌کنم در این زمینه تا حدودی نقص داریم؛ بخصوص در امر آموزش نیروهای کاردان که لازم است برای حفظ آمادگی بیشتر آموزش های لازم را طی کنند و اخیراً این نقص را در جریان یک مورد آتش‌سوزی در سطح شهر احساس کردیم.

رئیس شورای تأمین بناب در ادامه به اتفاقات و دستگیری‌های اخیر در شهرداری بناب نیز اشاره کرد و گفت: این اتفاق یک هشدار، تجربه و آماده باش برای مسئولان شهرستان بود.

فرج‌اللهی با اذعان به اینکه هیچ مسئولی نمی‌تواند شاهد چنین اتفاقاتی در مجموعه اداری خود باشد؛ گفت: بعضاً به جهت عدم دقت و عدم نظارت شاهد بروز چنین مشکلاتی می‌شدیم و در این ارتباط با فعال کردن کمیته سلامت اداری شهرستان قصد داریم کنترل‌ها را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: مسئولان ادارات باید مراقب عملکرد نیروهای کارپرداز بوده و با کنترل فاکتور خریدها، مناقصه‌ها و تنظیم اسناد مالی، از تهیه فاکتور و روزنه‌هایی که احتمال نفوذ وجود دارد، مراقبت کرده و در راستای سالم سازی محیط خود قدم بردارند.

فرماندار بناب در ادامه جلسه برای چندمین بار بحث استفاده از خودروهای اداری را در غیر وقت اداری یادآور شد و گفت: تردد خودروهای اداری پلاک قرمز در غیر وقت اداری مشاهده شده و ظاهراً برخی از مدیران در این ارتباط گوش شنوا ندارند! فرج‌اللهی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان را موظف کرد از امروز در صورت مشاهده استفاده از خودروهای اداری در غیروقت اداری نسبت به توقف، انتقال به پارکینگ و ارسال گزارش آن اقدام کنند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان درمراسم 9 دی گفت: مردم با حضور در مراسم 9 دی مجدداً با آرمان های انقلاب و ولایت فقیه میثاقی دوباره بستند.

فرج‌اللهی همچنین با تقدیروتشکر از زحمات و تلاش های فرماندهی سپاه بناب و عوامل این نیرو در برگزاری مراسم 9 دی و نیز جمع آوری و ارسال کمک‌های نقدی و جنسی مردم به جبهه مقاومت بر استمرار این کمک رسانی تأکید کرد.

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود در جلسه شورای اداری بناب با تقدیر و تشکر از خدمات مسئولان قبلی، آقایان دکتر حجتی، سلیمانی فر، سزاوار، فتحی، لطفی، سرگرد یوسفی، عضدی و نادر داودی را به ترتیب به عنوان مسئولان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب روستایی، فرماندهی پلیس راه بناب – تبریز، امور مالیاتی و سرپرست شهرداری بناب معرفی کرد.

فارس.