انتقاد فرماندار بناب از حضور کارشناسان مختلف در جلسات اداری این شهرستان / مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه همگانی است

فرماندار بناب نسبت به حضور کارشناسان در جلسه‌های این شهرستان هشدار داد و گفت: در صورت حضور کارشناس در جلسات از جلسه آتی عذر آنها خواسته می‌شود.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج‌اللهی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب اظهار داشت: این ارزیابی شامل تعداد تشکیل جلسات، پیگیری و انجام مصوبات و برگزاری کلاس های آموزشی است و شهرستان بناب بعد از شهرستان های هشترود، سراب و ورزقان در رتبه چهارم استان قرار گرفته است.

وی سپس با بیان اینکه برای قرار گرفتن شهرستان بناب در رتبه چهارم قانع نیستیم، تصریح کرد: معلوم نیست بر اساس کدام معیارها، آیتم و شاخص‌ها این ارزیابی صورت گرفته و انتظار ما این است که شهرستان بناب بایستی با شهرستان های بزرگ استان مورد مقایسه و ارزیابی قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب همچنین با اذعان به اینکه جایگاه چهارم استان را قبول نداریم، تأکید کرد: جا دارد از تلاش‌های شبانه‌روزی فرماندهی و عوامل نیروی انتظامی شهرستان و نیز همکاری و تغذیه اطلاعاتی و اطلاع رسانی سپاه پاسداران، اداره اطلاعات، دادستان عمومی و انقلاب و ظرفیت بسیج در بحث مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر کنیم.

فرج‌اللهی با اشاره به اینکه در سایه زحمات و تلاش عزیزان و اعضای جلسه امروز دیگر معتاد تابلو در شهرستان نداریم؛ گفت: جا دارد از مسؤول کمیته آموزش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که بر عهده شبکه بهداشت و درمان است بخاطر اهتمام در برگزاری کلاس‌های آموزشی تقدیر و تشکر کنیم.

وی افزود: با وجود اینکه از وضعیت موجود قانع و راضی نیستیم و انتظار داریم همچنان تشکیل این کلاس‌ها استمرار یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب در ادامه سخنان خود ایام دهه مبارک فجر را بهترین فرصت برای اطلاع رسانی و تشکیل کلاس‌های آموزشی مضرات اعتیاد و مواد مخدر دانست و کمیته آموزش را مکلف کرد در این ایام نسبت به تشکیل کلاس‌های آموزشی برای آگاهی دهی به مردم و همچنین برگزاری نمایشگاه های متعدد با موضوع اعتیاد در ایام دهه فجر اهتمام داشته باشند.

فرج‌اللهی به ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی و اطلاع رسانی اشاره و بر همگانی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که خانواده هایی هستند که گرفتار اعتیاد بوده و از عواقب اعتیاد و مواد مخدر ناله می‌کنند از این رو لازم و ضروری است بحث خبر رسانی و مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز نیز در جامعه همگانی شود و تمام آحاد جامعه نسبت به موضوع مواد مخدر و اعتیاد حساس باشند.

فرماندار بناب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پیگیری و انجام مصوبات این شورا از مسئولان و اعضای کارگروه خواست رأساً در جلسات آتی شرکت کنند.

فرج‌اللهی تصریح کرد: در صورت حضور کارشناس در جلسات از جلسه آتی عذر آنها خواسته می‌شود و فردی که در این جلسات حاضر می‌شود باید فرد ثابتی باشد تا در قبال مصوبات نشست پاسخگو باشد.

فارس.