مدیر حوزه علمیه بناب: تلاش‌ آیت الله رفسنجانی در پیشبرد اهداف انقلاب بود

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) بناب گفت: تلاش‌های بی‌وقفه آن مرحوم در جهت پیشبرد اهداف انقلاب بر کسی پوشیده نیست، حضور پرشور مردم در مراسم تشییع نیز بیانگر قدرشناسی ملت از خادمان صدیق خود است.

  به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالمجید باقری بنابی، مدیر حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان بناب امروز در جمع طلاب این مرکز علوم دینی با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به همین مناسبت بسیار حائز توجه و اهمیت است.

وی با اشاره به این‌که پیام تسلیت رهبری در طول تاریخ انقلاب کم نظیر بوده است، خاطرنشان کرد: عبارات، کلیدواژه‌ها و تعابیری که حضرت آیت الله خامنه‌ای در این پیام به کار بر‌ده اند؛ نشان از عظمت آیت الله رفسنجانی و عمق ارتباط صمیمی این دو یار دیرین انقلابی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین بنابی با بیان خدمات و مجاهدهای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: تلاش‌های بی‌وقفه آن مرحوم در جهت پیشبرد اهداف انقلاب بر کسی پوشیده نیست، حضور پرشور مردم در مراسم تشییع نیز بیانگر قدرشناسی ملت از خادمان صدیق خود است.

مدیر حوزه علمیه بناب در ادامه با تأکید بر توجه طلاب به مبانی اخلاقی و معرفتی در دوران تحصیل علوم و معارف اسلامی، به آیه ۲۴ سوره توبه اشاره کرد و اظهار داشت: حب دنیا همواره از دیدگاه مبانی قرآنی و دینی مورد مذمت قرار گرفته و حدیثی از پیامبر اکرم(ص) است که می فرمایند؛ حب دنیا سرآغاز هر خطایی است.

وی در ادامه با بیان این‌که حب دنیا مشتمل بر حب مال و جاه است، افزود: گرفتاری به حب دنیا عامل بدبختی انسان است، باید دانست که حب دنیا در بخش‌های مختلف زندگی انسان تجلی پیدا می کند؛ اگر در این دریای متلاطم دنیا غوطه ور شویم، به حقیقت بندگی و عبودیت نخواهیم رسید.

حجت الاسلام والمسلمین بنابی در ادامه به ماجرای زبیر در تاریخ صدر اسلام اشاره کرد و گفت: زبیر با آن همه مجاهدتی که در راستای نشر اسلام و معارف قرآنی داشته است؛ بخاطر حب مقام و فرزند از راه امامت و رهبری دور شده و سرآغاز اولین فتنه و ضربه به ولایت و امامت حضرت امیرمؤمنان(ع) شد.

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان بناب حسادت را یکی از زمینه‌هی شیطانی برای حب دنیا دانست و گفت: دنیای هرکس هرآن چیزی است که به دنبال آن و پیرامونش می چرخد؛ باید با اصلاح اعتقادات خویش، عوامل حب دنیا را از خود دور کنیم.

رسا .