مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بناب برگزار شد

مجلس ترحیم و مراسم بزرگداشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان شهرستان در مصلای اعظم بناب برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، در این مراسم که امام جمعه، فرماندار، اساتید و طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)، دانشگاهیان، مسئولان و کارکنان ادارات و نهادها، اصناف و بازاریان و سایر طبقات مردم حضور داشتند، یکی از وعاظ تبریز با عرض تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: سراسر زندگی ایشان وقف مبارزه با رژیم طاغوت، توسعه و پیشرفت ایران اسلامی و ارتقای جایگاه بین المللی ایران در جهان شده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه بر حفظ وحدت مسئولان تاکید داشت حجت الاسلام شیخ عبدالحمید باقری بنابی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه بر حفظ وحدت مسئولان و مردم حول محور ولایت تأکید می کرد و در همه حوادث انقلاب نقش پررنگ و تعیین کننده ای داشت.

وی تصریح کرد: ما یکی از ارکان نظام را از دست دادیم و کسی که همیشه در سختی ها یار و یاور امام راحل(ره) و رهبری بود.

خطیب توانمند آذربایجان با بیان اینکه با رفتن هاشمی رفسنجانی نعمت بزرگی را از دست دادیم؛ تأکید کرد: با گذشت زمان به عظمت چنین شخصیتی پی خواهیم برد.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با تأکید بر اینکه آن هایی که آقای هاشمی را منافق و مفسد فی الارض قلمداد می کردند، امروز باید توبه و استغفار کنند؛ گفت: مقام معظم رهبری و تمام مراجع قم و بزرگان علم و سیاست اعلام کردند که دیگر کسی جایگزین هاشمی نخواهد شد و امروز بعد از اظهارات مقام معظم رهبری و مراجع دینی حجت بر ما تمام است.

وی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال های شکل گیری انقلاب زحمات زیادی کشیدند که بر هیچ کس پوشیده نیست و دوشادوش امام خمینی(ره) برای کشور زحمت کشیدند.

حجت الاسلام شیخ عبدالحمید باقری بنابی سپس با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی همواره یکی از نفراتی بود که در صف اول انقلاب بودند و در زمان طاغوت در زندان شکنجه های فراوانی دید اما هیچ گاه از مسیر خود و تبلیغ امام(ره) عقب نشینی نکرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه در امر سازندگی فعال بود وی اظهار کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای کشور زحمات زیادی کشیدند و همیشه در امر سازندگی فعال بودند و هر زمان در هر مسئولیتی که بودند در فکر ایفای نقش برای مردم بودند.

این روحانی مبارز با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره خود را وقف نظام و مردم کرده بودند؛ یادآور شد: برخی هستند که الآن هم پشت سر وی تهمت و ناسزا می گویند ولی حضور ۳ الی ۴ میلیونی مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی پاسخ بسیار مناسبی برای آن ها بود و باید از این حضور درس بگیرند.

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: بعد از تشییع جنازه امام راحل(ره) تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی بزرگ ترین تشییع جنازه بود.

وی ادامه داد: ایشان همیشه مطیع رهبری بودند و هیچ گاه منافع خود را بر منافع مردم ترجیح نداد و تا زنده بود تمام وجودش را وقف کشور و مردم ایران کرده بود و علاقه خاصی به ایران داشت.

این گزارش حاکی است، در ادامه مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و این یار و یاور دیرین امام(ره)، انقلاب و رهبری، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به ذکر مصیبت پرداختند و شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و تلاوت قرآن کریم از خداوند متعال برای ایشان رحمت و غفران واسعه الهی مسألت کردند.