آيت‌الله نوري همداني در جمع طلاب بناب: وفاداري به انقلاب و رهبر موجب عزت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شد

يکي از مراجع عظام تقليد گفت: وفاداري به انقلاب و رهبر موجب عزت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شد.

به گزارش بناب نیوز، آيت‌الله حسين نوري‌همداني در ديدار جمعي از طلاب بناب با بيان اينکه علما در اسلام از جايگاه والايي برخودار هستند، تصريح کرد: هيچ قشري از جامعه به اندازه علما در برابر خدا و مردم وظيفه سنگيني بر دوش ندارد.

وي با اشاره به شخصيت امام راحل گفت: امام خميني (ره) شخصي فقيه عارف و مجاهد بود که توانست انقلاب کند و سلطنت 2500 ساله شاهنشاهي را در هم بپيچد.

اين مرجع تقليد به ابعاد مختلف انقلاب و رمز پايداري آن بعد از گذشت حدود چهار دهه اشاره و بيان کرد: انقلاب اسلامي ايران انقلابي ديني مذهبي است و بايد بدانيم که نخستين شب پس از خاکسپاري از ما پرسيده مي‌شود که براي انقلاب چه کردي و چه اقداماتي در راه پايداري آن انجام دادي.

آيت‌الله نوري همداني هشت سال جنگ تحميلي را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: 35 دولت به صدام و رژيم بعث کمک مي‌کردند که انقلاب ما را نابود کند ولي انقلاب موجب شده بود جوانان ما بيدار شوند و در ميدان نبرد عليه دشمن سينه سپر کنند.

وي تأکيد کرد: در زمان کنوني ما طلاب وظيفه‌داريم دشمنان را بشناسيم و نگذاريم فعاليت کنند که بخواهند کشور ما را با چالش مواجه سازند.

وي با تأکيد بر اينکه روحانيون نبايد به خود مغرور شوند گفت: امام خميني (ره) نيز در وصيت‌نامه خويش به مردم اشاره کرده و به مسوولين سفارش کرده که قدر مردم را بدانيد.

آيت‌الله نوري همداني در بخش پاياني سخنان خويش بر ضرورت انقلابي بودن طلاب تأکيد و خاطرنشان کرد: آنچه موجب عزت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني شد شخصيت انقلابي و همراه امام و رهبر بودن وي بود که از دوران جواني تا آخرين لحظه مرگ ادامه داشت.

وي ادامه داد: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از وفاداران به نظام به شمار مي‌آمد و به همين دليل مردم نيز از کسي که به انقلاب وفادار است تجليل و تقدير مي‌کنند.