افزایش آمار طلاق در شهرستان بناب ریشه در اعتیاد دارد

فرماندار بناب با اشاره به افزایش آمار طلاق در این شهرستان گفت: افزایش آمار طلاق در شهرستان بناب ریشه در اعتیاد دارد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی امشب در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به برنامه‌های مختلف در ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: پروژه‌های بزرگی در طول این دهه از سوی دولت و بخش خصوص افتتاح و کلنگ‌زنی خواهند شد.

فرماندار بناب افزود: برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک تهدید جزو سرلوحه کار مسئولان شهرستان است؛ افزود: با فعال کردن کمیته‌ها و کمیسیون‌های مربوطه نسبت به سال‌های قبل کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان رضایت بخش است و از عملکرد و اقدامات صورت گرفته تا حدودی رضایت داریم.

فرج‌اللهی تصریح کرد: از جمله این آسیب‌ها بحث اعتیاد است و آمار و ارقام موجود نشان دهنده عزم جدی مسئولان در بحث مبارزه و آموزش و اطلاع رسانی است که قابل قبول است.

کشف 117 کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری 294 قاچاقچی و معتاد تابلودار در بناب به گفته فرماندار بناب ، در 9 ماهه سال گذشته میزان کشفیات مواد مخدر در این شهرستان 117 کیلوگرم بود که این کشفیات در 9 ماهه سال جاری به 120 کیلوگرم رسیده است.

وی اذعان کرد: در 9 ماهه سال گذشته 294 قاچاقچی و معتاد تابلودار دستگیر شده بودند که در مدت مشابه امسال این تعداد 157 نفر هستند و در ظاهر معتاد تابلودار نداریم.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب ادامه داد: در بحث برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی برای پیشگیری از اعتیاد 359 کلاس برای قشرهای مختلف مردم تشکیل شده و طی آن 9 هزار و 329 نفر در این کلاس ها شرکت کرده اند.

فرج‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش آمار طلاق در شهرستان گفت: در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 44 نفری طلاق در این شهرستان بوده‌ایم که ریشه اصلی طلاق‌ها اعتیاد است.

وی تأکید کرد: برای تشویق جوانان به امر ازدواج با وجود نامساعد بودن وضعیت مالی کشور دولت در راستای اقدامات تشویقی برای مزدوجین پرداخت وام ازدواج را به روز کرده است.

زندگی کردن 32 هزار نفر در سکونتگاه‌های غیررسمی فرماندار بناب با اشاره به کاهش 24 درصدی آمار سرقت در شهرستان خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته بحث سکونتگاه‌های غیررسمی به یک آسیب جدی تبدیل شده بود که در سطح شهرستان در دو سال گذشته 13 محله شناسایی و هم اکنون حدود 32 هزار نفر در این محلات ساکن هستند و با دادن امتیازات خاص فرصتی طلایی برای ساکنان این محلات به وجود آمده تا نسبت به مقاوم‌سازی ساختمان های خود اقدام کنند.