مهار گرانی و اشتغال از مطالبات به‌حق مردم است/ مسؤولان اقدام عملی کنند

امام جمعه بناب گفت: تداوم گرانی در جامعه، وضع مقررات اضافی در ادارات، برخورد حاکمیت با مردم و بیکاری که در جامعه غوغا می‌کند، باید به این‌ها و مطالبات به‌حق مردم رسیدگی شود.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به آغاز ماه بهمن اظهار کرد: بهمن یادآور پیروزی نظام جمهوری اسلامی و شکست باطل به دست جبهه حق است و 22 بهمن سرآغاز پیروزی ملت ایران بر مستکبران تا بن دندان مسلح بود و باید به عنوان سرمشق زندگی ما باشد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم تا از هم گسسته نشده و در داخل برای خود دشمن تراشی نکنیم؛ افزود: با انقلاب مردم ایران رژیم 2500 ساله بیرون انداخته شد و اگر بخواهیم به مقاصد بالای خود رسیده و به سوی الله حرکت کنیم باید 22 بهمن به عنوان سرمشق ما مورد لحاظ قرار گیرد.

خطیب جمعه شهرستان بناب با اشاره به دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی تصریح کرد: این ملت گمنام ناشناخته بود ولی این انقلاب ما را در دنیا شناخته‌تر کرد و زمانی اگر علوم و فنونی هم بود کلیدش دست بیگانگان بود.

باقری بنابی افزود: امروز به برکت انقلاب همه چیز داریم و اختیارش هم دست خودمان است و در دست سایر قدرت‌ها نیست و هر علم و پیشرفتی که امروز در کشور حاصل شده در داخل به دست خودمان بوده است و امروز تمام کشمکش‌ها بر روی زمین از این ناحیه است که چرا ملت ایران باید به این پیشرفت ها دست یابند.

وی گفت: ملت ایران گفتند انقلاب کردیم و باید هم روی پای خودمان بایستیم و 22 بهمن شناسنامه و هویت ماست.

جمهوری اسلامی مردمی‌ترین و سازش‌ناپذیرترین حکومت امام جمعه شهرستان بناب سپس با بیان اینکه قبل از انقلاب جمهوری اسلامی ایران را در دنیا نمی‌شناختند و اگر هم می‌شناختند تنها با نفت آن بود؛ افزود: به برکت انقلاب، خون شهدا و جانفشانی شهیدان اکنون ایران اسلامی به عنوان جمهوری اسلامی در سراسر دنیا شناخته می‌شود و این دستاورد کمی نیست.

حجت‌الاسلام باقری بنابی تأکید کرد: امروز ایران اسلامی به عنوان پایگاه منحصر به فرد اسلام ناب محمدی(ص) بر روی زمین شناخته می‌شود.

وی اذعان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران را به عنوان مردمی‌ترین و سازش‌ناپذیرترین حکومت روی زمین می‌شناسند و برای دستیابی به این مهم باید هزینه داد.

امام جمعه بناب گفت: جمهوری اسلامی عدم جدایی دین از سیاست را به تصویر کشیده و نهضت‌های آزادی‌بخش را بر روی زمین به حرکت درآورده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه خطبه‌ها با اشاره به برگزاری حدود 40 انتخابات در 37 سال گذشته در کشور خاطرنشان کرد: در هیچ یک از انقلاب‌ها چنین صحنه‌هایی را شاهد نیستیم و این در حالی است که اکثر انتخابات در کشور ما با بیش از 65 درصد مشارکت مردم بوده است و در سخت‌ترین شرایط تهدید، تحریم، جنگ و فتنه این انتخابات را برگزار کرده‌ایم.

باقری بنابی تصریح کرد: چقدر به انقلاب و حوزه‌های علمیه بدهکاریم؟ چقدر به روحانیت مدیون هستیم؟ چقدر به شهدا و امام شهدا بدهکاریم.

شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» جهانی شده است وی تأکید کرد: در رأس حاکمیت فقیهی جامع از اولاد پیامبران الهی قرار گرفته است، فرهنگ نماز، خداپرستی، خداجویی و اعتکاف در لابلای جامعه ریشه کرده است؛ چرا فقط به نقاط منفی نگاه می‌کنیم و این اجتماعات و این مراسم مذهبی که با حضور جوانان موج می‌زند را نمی‌بینیم.

امام جمعه بناب با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی به یکی از قطب‌های مهم و حیاتی در صنعت نفت، گاز، تسلیحات، مخابرات، عمران و انرژی هسته‌ای تبدیل شده است؛ گفت: امروز شرایطی مهیا شده است که شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس در دنیا جهانی شده و قدرت و عزت ایران در میان ملت‌های منطقه و جهان عالم‌گیر است.

باقری بنابی افزود: امروز شرایطی برای جمهوری اسلامی فراهم شده است به جای اینکه ما به روسیه تکیه کنیم، روسیه به جمهوری اسلامی تکیه می‌کند.

وی با اشاره به دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فنون هسته‌ای و تولید کامل سوخت هسته‌ای یادآور شد: من با برجام کاری ندارم و هر امتیازی که داده و گرفته شده با صلاحدید و همکاری بزرگان نظام بوده است و هر وقت بخواهیم به تولید انبوه سوخت هسته‌ای دست پیدا می‌کنیم.

امام جمعه بناب افزود: بهمن عید بزرگ ماست و باید از ته دل این روز و این دهه را جشن بگیریم.

اما جشن گرفتن عید در 22 بهمن توسط ادارات عجیب است! ادارات نباید جشن برگزار کنند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با تأکید بر اینکه مردم و اصناف باید این دهه را جشن بگیرند، اظهار داشت:باید پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورند تا قدرت‌های بزرگ دنیا بدانند که ما همچنان بیداریم و به انقلاب اسلامی وفادار و پایبند هستیم و قدر جواهری را که در دست داریم، می‌دانیم.

کم و کاستی داریم و باید آنها را رفع کنیم باقری بنابی گفت: دشمن هرگاه می‌خواهد برای این نظام نقشه‌ای بکشد، هر 22 بهمنی که می‌آید و صحنه‌های حضور مردم را می‌بیند، عقب‌نشینی می‌کند.

وی با اشاره به خانواده روحانی و آزادمنش خود افزود: آنچه گفته شد جزو اعتقادات ماست، نه گروهی هستیم، نه حزبی، نه چپ‌گرا هستیم، نه اصولگرا.

افراد آزاداندیش مطلق هستیم و هر کس نان ما را قطع خواهد کرد، برود قطع کند.

امام جمعه بناب تصریح کرد: من حقایق را می‌گویم و از هیچ‌کس نیز انتظار ندارم مرا تشویق کند و از تنبیه هیچ دستگاهی هم خوف و هراسی ندارم.

همیشه در مسیر نظام بوده‌ام و برای جلب رضایت خدا اسیر این نظام هستم و این نظام را نظام تشیعی و اهل‌بیتی می‌دانم.

باقری بنابی در عین حال گفت: بنای این اظهارات این نیست که کم و کاستی نداریم، کم و کاستی داریم و باید آنها را رفع کنیم.

مردم از مسئولان انتظارات بیشتری دارند که باید برآورده شود که به خدا قسم خیلی از آنها برآورده نشده‌اند.

وی افزود: تداوم گرانی در جامعه، وضع مقررات اضافی در ادارات، برخورد حاکمیت با مردم و بیکاری که در جامعه غوغا می‌کند.

باید به این مطالبات به‌حق مردم رسیدگی شود، ولی هرچه داریم در سایه خداوند و به برکت انفاس قدسی امام راحل(ره) و خون شهدا به دست آمده است.

فارس .