همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه با شهرداریهای استان در جهت مسیر گشایی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان از همکاری تمام عیار این اداره کل در صورت قرار گرفتن املاک موقوفه در مسیر توسعه معابر شهری استان خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام علی مصائبی در جلسه بررسی مشکلات املاک موقوفه بناب گفت:اداره کل اوقاف و امور خیریه هرگز در مقابل توسعه معابر شهری و خط پروژه های شهرداریها قرار نمی گیرد و وظیفه دارد بعنوان متولی به دنبال حق و حقوق مردم باشد چرا که املاک موقوفه مال خود مردم است.

وی افزود:املاک موقوفه بخصوص مساجد وقتی در مسیر توسعه قرار می گیرند مسجدیت خود را از دست نداده و شهرداریها بخاطر نیاز مردم و با استفاده از ظرفیت کمک های مردمی نسبت به احداث مسجد جایگزین اقدام کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه با اشاره به سکونت برخی از افراد در موقوفات اوقاف گفت:این افراد حقی در مالکیت املاک موقوفه ندارند و در صورت قرار گرفتن این اراضی در مسیر توسعه باید نسبت به تخلیه محل اقدام کنند ولی بخاطر وضعیت معیشتی باید مورد حمایت شهرداریها قرار گیرند.

حجت الاسلام  مصائبی در خصوص درخواست زمین برای احداث درمانگاه توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها نیز گفت:این اداره کل آمادگی دارد با دریافت حق پذیره و اجاره ماهانه که توسط کارشناسان رسمی قوه قضائیه تعیین خواهد شد با دریافت هزینه ناچیز نسبت به تامین زمین درمانگاه اقدام کند.

وی افزود:در صورت واگذاری زمین برای احداث درمانگاه مالکیت زمین بنام اوقاف و اعیانی بنام شبکه بهداشت خواهد بود.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در صورت واگذاری زمین به شبکه بهداشت و درمان شش مرکز بهداشتی و درمانی با اعتبارات تخصیصی وزارت بهداشت در این شهرستان احداث خواهد شد گفت:متاسفانه برای تامین زمین مورد نظر با مشکل جدی مواجه هستیم وچاره ای بغیر از تامین زمین از املاک موقوفه نداریم.

ضیاء ا… اعزازی ملکی افزود:زمین دو مرکز بهداشتی تاکنون مشخص شده و مابقی املاک با توافق اداره کل اوقاف و شبکه بهداشت تامین و جهت احداث به وزارت بهداشت معرفی خواهند شد.

وی محل احداث مراکز بهداشتی بناب را در محله پارک وحدت،کوی فرهنگ،گزاوشت،محله تازه کند و دو روستای بناب اعلام کرد.