فعال شدن مجمع خیران کتابخانه‌ساز در شهرستان بناب/ ضرورت پرداخت نیم‌درصد شهرداری به انجمن کتابخانه‌ها

فرماندار بناب گفت: مجمع خیران کتابخانه‌ساز شهرستان باید با تشکیل حداقل یک جلسه در هر 2 ماه نسبت به فعال کردن این مجمع در شهرستان بناب اهتمام بورزند.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب بر ضرورت پرداخت نیم‌درصد درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه‌ها تأکید و اظهار داشت: برای اینکه کتابخانه‌های عمومی شهرستان در هزینه‌های جاری خود به مشکل برنخورند باید شهرداری حداکثر هر دو ماه یک بار نسبت به پرداخت نیم‌درصد درآمد خود اقدام کند.

وی با بیان اینکه افزایش استفاده از فضای مجازی مطالعه کتاب و کتابخوانی را تحت تأثیر قرار داده است، از اعضای انجمن خواست با ارائه راهکارها و پیشنهادات لازم در راستای افزایش میزان مطالعه کتاب قدم بردارند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب افزود: قرار شده بود با کمک خیران کتابخانه‌های مشارکتی در سطح روستاها احداث شود که این مصوبه با کندی پیش می‌رود و امیدواریم در اجرایی شدن این مصوبه تسریع شود.

براساس این مصوبه قرار شده بود که زمین کتابخانه‌ها از سوی روستاییان، شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران تهیه و کتابخانه های عمومی نیز نسبت به تجهیز و راه اندازی کتابخانه ها اقدام نماید و قرار شده بود این مصوبه در روستاهای روشت بزرگ و چلقایی اجرایی شود.

فرج‌اللهی در ادامه سخنان خود همچنان بر ایجاد و راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در سطح ادارات و مکان های عمومی شهرستان تأکید کرد و گفت: توان مالی دولت محدود است لذا خیّران باید ورود پیدا کنند.

فارس.