تاکنون تنها یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است

سرپرست شهرداری بناب با اعلام اینکه تاکنون تنها در حدود یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است، گفت: استفاده از فضای مجازی نمی‌تواند در فرهنگ مطالعه کتاب تأثیر داشته باشد.

به گزارش بناب نیوز، نادر داودی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب با اشاره به اینکه فرهنگ مطالعه کتاب جایگاه خاص خود را دارد؛ اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی نمی‌تواند در فرهنگ مطالعه کتاب تأثیر داشته باشد.

وی افزود: فضای مجازی نمی‌تواند دانش پژوهان را اغنا کند و قطعاً این قشر نیازهای علمی خود را تنها از طریق مطالعه کتاب می‌توانند بیابند.

داودی با بیان اینکه هم اکنون دو ایستگاه مطالعه در ساختمان شهرداری بناب دایر است؛ تصریح کرد: اخیراً به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی 250 جلد کتاب با 40 عنوان در ناوگان عمومی شهرستان توزیع شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت و در تلاشیم تا این طرح را توسعه دهیم.

سرپرست شهرداری بناب با اعلام اینکه تاکنون تنها در حدود یک سوم بودجه شهرداری بناب محقق شده است و شهرداری بر اساس آن اقدام به واریز نیم درصد درآمد خود به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی کرده است؛ گفت: ظرف هفته آتی نسبت به واریز مبالغی از بابت نیم درصد درآمد شهرداری به حساب انجمن اقدام خواهد شد.

عضو مجمع خیران کتابخانه ساز شهرستان بناب نیز در این جلسه با انتقاد از عدم توجه برخی اعضای این مجمع به اهمیت موضوع اذعان کرد: متأسفانه با وجود گذشت چند مدت از زمان تشکیل و راه‌اندازی مجمع خیران کتابخانه‌ساز شهرستان هنوز این مجمع به جهت عدم حضور برخی از اعضا تشکیل نیافته است که این امر احتمالاً به دلیل مشغله کاری افراد است.

رجب عبدی‌زاده با اشاره به ضرورت افزایش افراد جدید در ترکیب این مجمع برگزاری و تشکیل جلسات مجمع خیّران کتابخانه ساز بناب در هر 2 ماه یکبار را خواستار شد.

وی با اشاره به تشکیل منظم جلسات این مجمع در سطح استان از استقبال و علاقمندی خیران جهت همکاری در این زمینه خبر داد و گفت: در صورت تهیه و واگذاری زمین مورد نیاز نسبت به استفاده از ظرفیت خیران برای احداث کتابخانه اقدام خواهد شد.

علی قانع رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: برای اداره هزینه های کتابخانه های عمومی بناب با مشکل مالی مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: امسال تاکنون شهرداری از بابت نیم درصد درآمد خود مبلغ 90 میلیون ریال به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان واریز کرده است که انتظار داریم مابقی آن را نیز تا آخر سال جاری پرداخت کنند.

فارس.