شناسایی 4400 متر مربع از املاک بلااستفاده آموزش و پرورش بناب

فرماندار بناب از شناسایی 4 هزار و 400 مترمربع از املاک بلااستفاده مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان خبرداد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب از شناسایی 4 هزار و 4000 مترمربع از املاک بلااستفاده مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده این املاک مازاد بر نیاز آموزش و پرورش هستند و در مواقعی نیز بار مالی زیادی را بر دوش این اداره تحمیل می‌کنند.

وی یادآور شد: به‌موجب قوانین و مقررات مربوطه از جمله بند 4 ماده 13 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و ماده 4 آیین نامه مذکور و همچنین ماده 6 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آموزش و پرورش اجازه دارد اراضی و املاک مازاد بر نیاز خود را پس از تغییر نوع کاربری آن ها به فروش برساند.

فرج‌اللهی سپس با اشاره به ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش گفت: جلب مشارکت‌های مردمی باید در دستور کار اعضای این شورا قرار گیرد.

به گفته رئیس شورای آموزش و پرورش بناب، یکی از اقدامات مهم این شورا دراین شهرستان جذب 170 میلیارد ریال کمک مردمی برای احداث مدرسه بوده است.

فرج اللهی تصریح کرد: 50 درصد سهم اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی در مدارس خیرساز به محض اتمام پنجاه درصد عملیات عمرانی توسط خیران قابل پرداخت است و این اداره کل به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

فارس.