«میش مرغ» سنگین ترین پرنده پروازی ایران در بناب صاحب تندیس شد / افتتاح سایت پرنده نگری بناب

«میش مرغ» سنگین ترین پرنده پروازی ایران در بناب صاحب تندیس شد.

به گزارش بناب نیوز، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور مدیر آموزش و پرورش بناب، بخشدار مرکزی، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا و جمعی از اهالی روستای کوته مهر از توابع شهرستان بناب بهره برداری از مدرسه ۳ کلاسه خیرساز بانوان این روستا آغاز شد.

جهت احداث و بهره برداری از این مدرسه سه کلاسه خیرساز مبلغ ۲ میلیارد ریال هزینه شده است که از این مبلغ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال توسط بانوان خیر روستای کوته مهر تأمین و مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال نیز از سوی پیمانکار طرح اهدا شده است.

این گزارش می افزاید، در گرامیداشت هشتمین روز از دهه مبارک فجر طی مراسمی با حضور مسئولان اداره حفاظت محیط زیست بناب، جمعی از مسئولان محلی و اهالی برج دیده بانی و سایت پرنده نگری تالاب قره قشلاق بناب افتتاح و از آن ها بهره برداری شد.

همچنین از تندیس«میش مرغ» سنگین ترین پرنده پروازی ایران که در تالاب قره قشلاق بناب به حیات خود ادامه می دهد، پرده برداری شد.

برای اجرا و بهره برداری از پروژه های حفاظت محیط زیست در تالاب قره قشلاق شهرستان بناب شامل سایت پرنده نگری، برج دیدبانی تالاب، آب نما، لایروبی و ساخت جاده دسترسی به این تالاب مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

با احداث و بهره برداری از این پروژه ها علاقمندان و دوستداران محیط زیست و طبیعت می توانند به سهولت در تالاب قره قشلاق بناب حضور یافته و نحوه و مراحل زیست پرندگانی را که در این تالاب به سر می برند، مشاهده و مطالعه نمایند.

گفتنی است، تالاب قره قشلاق بناب به عروس تالاب های کشور معروف و مشهور است و سایت پرنده نگری بناب دومین سایت در سطح استان می باشد.

مهر .