وزیر نیرو مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب کشور را در بناب افتتاح می کند

با حضور وزیر نیرو، مدرن ترین تصفیه خانه فاضلاب کشور در بناب افتتاح می شود.

به گزارش بناب نیوز، مدیر شرکت آب و فاضلاب بناب گفت: به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و استاندار آذربایجان شرقی و مسئولان محلی روز پنج شنبه ۲۱ بهمن جاری تصفیه خانه فاضلاب شهرستان بناب افتتاح و بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

فرزین اسماعیلی افزود: تصفیه خانه فاضلاب بناب که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۵ شروع شده و روز پنج شنبه مورد بهره برداری قرار می گیرد با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تکمیل شده است.

وی تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب بناب از مدرن ترین تصفیه خانه های فاضلاب کشور است که برای نخستین بار در شهرستان بناب به بهره برداری می رسد و این تصفیه خانه در دو مدول اجرایی طراحی شده که ظرفیت نهایی آن برای سال ۱۴۱۰ حدود ۲۳ هزار و ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیت یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد بود.

به گفته مدیر شرکت آب و فاضلاب بناب، فرآیند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع یو اس پی اف است و مدول اول تصفیه خانه که در حال حاضر احداث شده ۲۱ هزار و ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیت ۸۵ هزار نفر است.

اسماعیلی همچنین خاطرنشان کرد: همزمان با حضور وزیر نیرو و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان بناب ساختمان جدید شرکت آب و فاضلاب بناب نیز افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی اذعان کرد: عملیات اجرایی این ساختمان با یک هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنا و در سه طبقه آغاز شده بود که روز پنج شنبه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر شرکت آب و فضلاب بناب گفت: برای تکمیل این طرح بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال از سوی شرکت آب و فاضلاب هزینه شده است.

مهر .