شهادت طلبی عامل برتری انقلاب اسلامی در مقابل استکبار جهانی است

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت: مهم ترین عامل برتری جبهه انقلاب اسلامی در مقابل جبهه نظام سلطه و استکبار جهانی داشتن روحیه شهادت طلبی است.

به گزارش بناب نیوز، مراسم یادواره شهدای گلگون کفن شهرستان بناب در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور فرماندار، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان، فرماندهان نظامی، انتظامی، رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و قشرهای مختلف مردم در مسجد النبی این شهرستان برگزار شد.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در این مراسم با اشاره به تقابل جبهه استکبار جهانی با جبهه ایران اسلامی اظهار کرد: ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ جرقه انقلاب اسلامی زده شد و در رأس این حرکت مرجعیت دینی حضور داشتند و به برکت مجاهدت مجاهدان راه اسلام و رهبری پیامبرگونه امام راحل(ره) و علمای بزرگوار در نهایت در ۲۲ بهمن سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

سردار غلام عسگر کریمیان با بیان اینکه برگزاری یادواره های شهدا تجدید بیعت با انقلاب، شهدا و امام راحل(ره) است؛ تصریح کرد: از همین شهرستان بناب رزمندگان زیادی با طی هزاران کیلومتر در مناطق جنگی برای حفظ انقلاب در برابر دشمن حضور یافته اند که این امر چه بسا وظیفه ما و شما نسل جوان را دوچندان سنگین کرده است.

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به توطئه های متعدد استکبار علیه ایران اسلامی از جنگ تحمیلی تا فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: دشمنان در برهه های مختلف تلاش داشتند از وقوع انقلاب، تثبیت و صدور آن جلوگیری کنند که با درایت حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و بصیرت مردم هرگز نتوانسته اند به اهداف شوم خود برسند زیرا مهم ترین عامل برتری جبهه انقلاب اسلامی در مقابل جبهه نظام سلطه و استکبار جهانی داشتن روحیه شهادت طلبی است.

سردار کریمیان اذعان کرد: اندیشمندان آمریکا بعد از شکست فتنه ۸۸ با احمقانه خواندن تصمیم آمریکا مبنی بر حمله نظامی به ایران دو راهکار اساسی را برای سردمداران دولت آمریکا ارائه کردند که عبارت بود از استفاده از روش دیپلماتیک و تشدید تحریم های اقتصادی که اکنون دولت آمریکا در قضیه برجام این دو اصل را توأماً علیه مردم ایران دنبال می کند.

وی همچنین به توطئه های نرم استکبار جهانی در قالب جریان نفوذ اشاره و تأکید کرد: دشمن به دنبال تضعیف روحیه استکبارستیزی ملت ایران به ویژه جوانان به عنوان نسل آینده ساز کشور است و نقشه های متعدد دشمن در طول سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و مجاهدت های جوانان پرشور و انقلابی شکست خورده و اکنون استکبار در قالب جریان نفوذ به دنبال رخنه در افکار عمومی و نفوذ حاکمیتی در مراکز حساس و تصمیم ساز کشور است.

سردار کریمیان یادآور شد: آمریکا شیطان بزرگ و تقویت و تجهیز تکفیری ها و داعشی ها از سوی این کشور و متحدانش تنها برای مقابله ایران است و این تدبیر مقام معظم رهبری بود که جبهه جنگ را هزاران کیلومتر به خارج از مرزهای این کشور برد و امروز اصلی ترین کار ما در عراق و سوریه پیاده کردن مدل بسیج است و لاغیر.

فرمانده سپاه همیشه قهرمان عاشورای آذربایجان شرقی ادامه داد: برخی ها ایراد می گیرند در سوریه چکار می کنیم کهدر جواب آن ها می گوییم که ما از انقلاب اسلامی دفاع می کنیم.

سردار کریمیان با بیان اینکه جبهه استکبار در مقابل جبهه انقلاب تسلیم نشده است؛ گفت: با آرمان های شهدا و امام راحل(ره) تجدید میثاق می کنیم که مردم ایران در مقابل تمام تهدیدات دشمن ایستاده و روز جمعه با حضور پرشور خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پاسخ رجزخوانی آن ها را خواهیم داد و روحیه استکبارستیزی را روز به روز در دل های خود تقویت خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز صورت و ماهیت جنگ عوض شده است؛ تصریح کرد: در جنگ نرم هدف اصلی دشمن نه تنها تهاجم به جغرافیای ایران بلکه از بین بردن مرزهای اعتقادی و باورهای دینی، هویت اسلامی و ایرانی ماست.

گفتنی است شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و ۸۵۰ شهید گلگون کفن، جانباز گرانقدر و آزاده سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.

مهر .