مراسم باشکوه یادواره شهداء با حضور سردار محمدجواد سبحانی فر، مشاور عالی فرماندهی کل سپاه، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، مشاور عالی فرمانده کل سپاه، توکل به خداوند را از ویژگی های بارز امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: «توکل امام راحل همیشه به خدا بوده و همه چیز غیر از خدا در نظر او ناچیز بود، و همین امر، رمز موفقیت او در به ثمر رساندن این انقلاب عظیم بود؛ امام با این انقلاب، آمریکا و طاغوت را مچاله کرد.

» سردار محمدجواد سبحانی فر افزود: «انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است و ملت شریف ایران، سختی های فراوانی متحمل شده اند تا دست استعمار را از این مملکت کوتاه کنند، لذا باید قدر این انقلاب را بدانیم و نباید مشکلات روزمره، مانع از درک عظمت انقلاب و نشر ارزش های انقلاب برای دیگران شود.

» سردار سبحانی فر از انقلاب ایران به عنوان رستاخیز یاد کرد که تمام مردم جهان را بیدار کرده است و افزود: «انقلاب اسلامی ایران، بسیاری از معیارها و نظریه های جامعه شناسی را عوض کرد و این انقلاب، قطعاً و یقیناً بزرگ ترین انقلاب تاریخ بشر است و انقلاب های مطرح دیگر، اصلاً قابل مقایسه با انقلاب ایران نیستند.

» وی ادامه داد: «مسئولان این نظام، اگر به جای خدمت به مردم، به دنیای خود مشغول شوند و دنبال اشرافی گری باشند، مطمئناً به انقلاب و خون شهداء خیانت کرده اند، چرا که به فرموده امام راحل، نظام مبتنی بر اسلام، جای جیب پر کردن نیست بلکه جای ایثار و گذشت است.

» سردار سبحانی فر خون شهداء را ضامن امنیت کشور دانست و گفت: «اگر ایثار و جان فشانی های جوانان ما نبود، ما الان هزار و دویست کیلومتر با داعش مرز داشتیم و امنیت کشور به خطر می افتاد؛ لذا امنیت امروز کشور را مدیون شهداء هستیم.

» فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز دهه فجر را دهه سربلندی و عزت ملت ایران عنوان کرد و گفت: «انقلاب اسلامی ایران، یک انقلاب مردمی و الهی بود که ریشه وابستگی و دیکتاتوری را قطع کرد و هویت اسلامی را به ملت ایران برگرداند و روح خودباوری و استقلال را زنده کرد.

» سرهنگ عمران دوستی افزود: «انقلاب ایران، میراث دار انقلاب های توحیدی است و یکی از برکات آن، تقویت روحیه مقاومت در مردم است.

» در ابتدای این مراسم، رئیس واحد بناب ضمن تبریک این ایام مبارک، دهه فجر را دهه رسیدن به قله های اوج و اقتدار دانست و گفت: «دهه فجر، دهه نجات از ظلمت و استثمار و مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست.

» سیدعبداله حجتی به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که معظم له می فرماید: «دهه مبارکه فجر حقیقتاً فجر سعادت این ملت بزرگ و بلکه فجر سعادت ملت های اسلامی است.

» حجتی به اهداف برگزاری این مراسم اشاره کرد و گفت: «زنده نگه داشتن ارزشها و تجلیل از خانواده های معظم شهداء به عنوان پرورش دهندگان این عزیزان، همچنین الگوسازی مناسب برای جوانان و معرفی الگوهای برتر متناسب با نیازهای جامعه را می توان از مهم ترین اهداف این مراسم برشمرد.

» در این مراسم از خانواده های تعدادی از شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تجلیل به عمل آمد و از کتاب «سردار عشق» نوشته اکبر صیدی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی واحد بناب رونمایی شد.

در پایان این مراسم، از تابلو میدان مرکزی دانشگاه که به نام میدان شهدای دانشجو نام گرفت، با حضور سردار سبحانی فر، و دیگر مسئولان شهرستان رونمایی شد.