سرازیر شدن پساب‌های کاوه سودا مراغه به آب‌های زیرزمینی بناب

نماینده بناب در مجلس از سرازیر شدن پساب‌های کاوه سودا مراغه به آب‌های زیرزمینی بناب خبر داد گفت: باید در خصوص آب‌های زیرزمینی به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته اند.

ضیا الله اعزازی ملکی در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بناب با حضور وزیر نیرو اظهار داشت: آب شرب ما ظاهرا مشکلی ندارد ولی در خصوص آب‌های زیرزمینی مشکل داریم کارخانه کاوه سودا مراغه محلش بالاتر از کف زمین بناب است و پساب‌های آن به آب‌های زیرزمینی بناب سرازیر می‌شود و باید در این خصوص به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته‌اند.

وی افزود: اساسی‌ترین مشکل ما در شهرستان آب کشاورزی است و بناب منبع آبی ندارد و تمام آب کشاورزی ما از شهرستان‌های همسایه تامین می‌شود.

اعزازی ملکی اعلام کرد: ۴۰ سال است طرح آبرسانی به دشت بناب بلاتکلیف مانده اگر چه هر سال برای آن اعتباری لحاظ می‌شود ولی اعتبارات طرح را در آذربایجان غربی ‌هزینه کردند و مردم بناب مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند.

نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: ما دو روستا داریم که اصلا آب ندارند و باید آب این دو روستا از سد قلعه‌چایی تامین شود.

وی افزود: آب شرب ما ظاهرا مشکلی ندارد ولی در خصوص آب‌های زیرزمینی مشکل داریم کارخانه کاوه سودا محلش بالاتر از کف زمین بناب است و پساب‌های آن به آب‌های زیرزمینی بناب سرازیر می‌شود و باید در این خصوص به داد مردم بناب برسید که آب‌های زیرزمینی ما را از ما گرفته‌اند.

فارس.