فرماندار شهرستان بناب تشریح کرد : نکات مهم برای ثبت‌نام داوطلبان عضویت در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا

فرماندار و رئیس هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بناب با توجه به نزدیکی زمان ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا،  نکات مهم و ضروری برای ثبت‌نام را تشریح کرد.

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج اللهی فرماندار شهرستان بناب طی گفتگویی، در ارتباط با نکات مهم برای ثبت‌نام داوطلبان در انتخابات آتی شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: براساس دستورالعمل‌های موجود، زمان ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا، از روز ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۵ شروع شده و تا ششم فروردین ۱۳۹۶ ادامه خواهد داشت و افراد واجد الشرایط طی این مدت باید اصل و کپی مدارک شناسایی و تحصیلی و گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه کرده و ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی از دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی، دارا بودن حداقل سن ۲۵ سال و داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان، همچنین گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد به‌عنوان شرایط لازم برای ثبت‌نام نام برد.

فرماندار شهرستان بناب با بیان این‌که در قانون برای عضویت در شوراهای اسلامی روستایی و شهری شرایط مختلف تحصیلات نیز لحاظ شده است، افزود: داشتن سواد خواندن و نوشتن برای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار، مدرک دیپلم برای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار، فوق دیپلم و یا معادل آن برای شهرهای تا جمعیت ۲۰ هزار نفر و برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر از مدرک لیسانس یا معادل آن به‌عنوان شرایط تحصیلی لازم و ضروری است.

فرج اللهی در ارتباط با ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورای شهر خاطر نشان کرد: به استناد مفاد تبصره ۱ الحاقی ۲۷/۱/۹۲ ماده ۲۶ قانون انتخابات شوراها،  افرادی که در دوره قبلی شورا عضویت داشته‌اند برای ثبت‌نام در همان منطقه از شرط مدرک معاف هستند.

فرماندار بناب با اشاره به الزام قانونی داوطلبان درهنگام ثبت نام برای ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، موکداً خاطر نشان کرد: افرادی که قصد دارند برای شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کنند لازم است از هم‌اکنون به فکر اخذ این گواهی باشند تا در زمان محدود ثبت نام که در مقطعی مصادف با ایام تعطیلات نوروزی نیز می باشد، مشکلی نداشته باشند.

وی همچنین یاد آور شد، پس از ابلاغ دستور شروع انتخابات توسط وزیر محترم کشور در روزهای آتی، در خصوص آخرین تغییرات احتمالی و الزامات ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، اطلاع رسانی گسترده در سطح روستاهای تابعه شهرستان و شهر بناب انجام خواهد یافت.

روابط عمومی فرمانداری بناب.