برگزاری جلسه هماهنگی خدمات سفر نوروزی شهرستان بناب در فرمانداری

جلسه هماهنگی خدمات سفر شهرستان بناب صبح امروز به منظور برنامه ریزی جهت اجرای طرح نوروز ۹۶ با حضور فرماندار  و معاون گردشگری استان آذربایجان شرقی و مسئولین شهرستان بناب در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، فرماندار بناب در این جلسه با اشاره به جاذبه های گرشگری و ظرفیت های ویژه شهرستان بناب، افزود شهرستان بناب دارای ظرفیت های بالای گردشگری ، تفریحی و اقتصادی است که در این خصوص نمایشگاهی از توانمندیهای شهری در بخش  صنایع دستی و توانمندیهای روستاییان در قالب اقتصاد مقاومتی از ۲۰ اسفند لغایت ۱۵ فروردین در ورودی شهر بناب میدان امام علی (ع) با همکاری ادارات میراث فرهنگی ،جهاد کشاورزی و صنعت و معدن برگزار خواهد شد.

فرج اللهی همچنین با تاکبد بر آمادگی کلیه دستگاهها جهت اجرای مطلوب برنامه های نوروزی و استقبال از مسافران نوروزی و شناساندن ظرفیت های شهرستان به گردشگران خواستار نظارت ، کنترل بازار و دقت در ارائه خدمات و کالاهای با کیفیت به مردم و مهمانان و رعایت مسائل بهداشتی در رستوران ها و مراکز عرضه غذایی و همچنین نظافت شهر و روستا شد.

رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان با اشاره به ضرورت آمادگی مقابله با حوادث احتمالی افزود: دستگاههای خدمات رسان در ایام نوروز از جمله اورژانس ، نیروی انتظامی ، راهنمایی و رانندگی و جمعیت هلال احمر و امداد خودرو آمادگی لازم برای خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی را داشته باشند و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ نمایند.

وی با توجه به اسکان مسافران نوروزی در مدارس گفت: آموزش و پرورش نسبت به تجهیز مدارس برای اسکان موقت مسافران اقدام لازم را بعمل آورد.

رستمی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری و ویژگی های برجسته شهرستان بناب خواستار معرفی جاذبه های گردشگری در استان و شهرستان شد و افزود متاسفانه به دلیل نبود معرفی صحیح ، از این ظرفیت ها استفاده نشده است.

وی از تخفیف سقف ۴۰ درصدی  قیمت ظرفیت خالی مسافرخانه ها و هتل برای مسافران نوروزی خبر داد و افزود اتوبوسهای شهرگردی در اختیار مسافران و همشهریان در شهرستان ها و مرکز استان، به جای استفاده از وسیله نقلیه شخصی قرار خواهد گرفت .

در ادامه جلسه کمیته های ده گانه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان و همچنین شرح وظایف هر کمیته مشخص گردید و مسئولین کمیته ها پیشنهادات و نظرات خود را بیان و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

روابط عمومی فرمانداری بناب.