شهردار بناب: طرح تفکیک زباله در بناب راکد است

شهردار بناب با اشاره به اینکه معضل زباله در این شهر تبدیل به تهدید شده است، گفت: متاسفانه طرح تفکیک زباله از مبداء که پیشتر شروع شده بود، هم اکنون راکد است.

به گزارش بناب نیوز، نادر داودی در چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بناب افزود: به رغم اینکه بحث زباله در برخی کشورها و تعدادی از شهرهای کشورمان فرصت تلقی می شود، اما این موضوع در شهرستان بناب معضل و تهدید محسوب می شود.

وی با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبداء از سوی شهرداری بناب آغاز شده و بعد از مدتی بنا به دلایلی راکد مانده است، اظهار کرد: یکی از کارهای اساسی و اولویت بنده در شهرداری اجرای طرح تفکیک زباله و ساماندهی محل دفن زباله خواهد بود.

داودی با اشاره به اینکه تشکل های مردم نهاد آماده همکاری در این زمینه هستند، افزود: لازمه اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء فرهنگ سازی در بین طبقات مختلف مردم است.

وی از آغاز طرح پاکسازی محیطی به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز از 15 اسنفند ماه جاری در بناب خبر داد و گفت: همه دستگاه های خدمات رسان و پیمانکاران باید تا 15 اسفند ماه نسبت به اتمام عملیات حفاری در سطح شهر اقدام کنند و از آن تاریخ اجازه هیچ گونه حفاری در نقاط مختلف شهر داده نخواهد شد.

به گفته داودی، همزمان با انجام طرح پاک سازی نسبت به درختکاری، گلکاری، پاک سازی محیط و شست وشوی جداول اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: سال 96 سال اتمام بحث طرح های مربوط به زباله در این شهرستان خواهد بود.

ایرنا.