تخصیص ۱۰% اعتبارات مدرسه سازی استان در سال جاری / بناب پیشرو در امر مدرسه سازی توسط خیرین

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی در امر مدرسه سازی از تخصیص ۱۰ درصدی اعتبارات مصوب برای مدرسه سازی در استان خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، محمدرضا عیدی در جلسه شورای آموزش و پرورش بناب افزود : در سال جاری از ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار مدرسه‌سازی فقط مبلغ ۳۲ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی از شهرستان بناب به عنوان پیشرو در امر هم مدرسه سازی توسط خیرین یاد کرد و خاطر نشان کرد: بدون مشارکت خیرین بازسازی مدارس غیر مستحکم نیازمند زمان زیادی است بطوریکه این اداره کل در حال حاضر ۱۷۰ میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکار می باشد.

مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس استان گفت: از کل مدارس ثبت شده در بناب 17 مدرسه در حال بازسازی، ۳۲ مدرسه مستحکم ،۱۴ مدرسه نیمه مستحکم و ۳۹ مدرسه غیر مستقیم وجود دارد .

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز از وضعیت بودجه آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: همواره آموزش و پرورش در فصل بودجه ریزی از مظلومیت بالایی برخوردار بوده که این مظلومیت امسال بیشتر از بیش شده است .

ضیاء ا.

اعزازی ملکی با اشاره به تلاش نمایندگان برای افزایش بودجه آموزش و پرورش گفت: متاسفانه تلاش تعدادی از نمایندگان برای افزایش بودجه آموزش و پرورش به جایی نرسید و دولت در کنار نمایندگان چیزی جز اظهار شرمندگی برای این وزارتخانه عریض و طویل برای بیان کردن ندارد .

وی از کاهش کیفیت آموزشی در مدارس نیز اظهار ناخرسندی کرد و گفت: متاسفانه مدیران به جای توسعه کیفیت آموزش تمام سعی و تلاش خود را معطوف ساخت و ساز نموده اند و آموزش را فدای مسایل دیگر کرده اند .

نماینده بناب ضعف دانش آموزان بنابی در دروس ریاضی و زبان خارجه را یادآور و خواستار توجه جدی متولیان برای افزایش بنیه علمی دانش‌آموزان در این دروس شد.

خبرنگار بناب / پورملا اقدم.