تاکید فرماندار بناب بر تفکیک زباله از مبداء / تولید روزانه 80 تن زباله در بناب

فرماندار بناب از تولید روزانه 80 تن زباله در شهر بناب خبر داد و از اقدامات شهرداری و دهیاران این شهرستان در جمع آوری،انتقال و دفن بهداشتی و همچنین ساماندهی محل دفن زباله تقدیر کرد.

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج اللهی در جلسه کارگروه پسماند شهرستان بناب افزود:محل دفن زباله این شهر جوابگوی حجم تولید شده زباله نیست و شهرداری موظف به اجرای تفکیک پسماند از مبداء در سرتاسر شهر با مشارکت بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه زباله های بیمارستانی بصورت بهداشتی ضد عفونی و معدوم سازی می شود گفت:دستگاه زباله سوز بیمارستان شهداء بناب با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال راه اندازی شده و مشکلی از بابت زباله های عفونی وجود ندارد.

فرماندار بناب به پابر جا بودن مشکل نخاله های ساختمانی که در حاشیه شهر تخلیه می شود اشاره کرد و گفت:متاسفانه علیرغم تعیین محل لازم برای نخاله ها ، عده ای بی مسئولیت باعث بی نظمی در شهر می شوند که با این افراد برخورد قانونی خواهد شد.

فرج اللهی بر بکار گیری ظرفیت موسسات مردم نهاد در ساماندهی مسایل بهداشتی و زیست محیطی تاکید کرد و افزود:این موسسات بعنوان پل میان مردم و مسئولین هستند و مدیران باید این نهاد ها را در کنار خود ببینند نه در مقابل خود.

وی آب شرب روستایی و شهری بناب را سالم اعلام کرد و گفت:آب مصرفی توسط شهروندان و روستائیان بصورت مداوم نمونه برداری و آزمایش می شود و تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

فرماندار بناب خاطر نشان کرد: فقط سختی آب در روستاهای قراء پنج گانه و قره چپق افزایش یافته که میزان سختی موجود بالاتر از استاندارد های لازم نبوده و از قابلیت شرب برخوردار است.

خبرنگار بناب / پورملا اقدم.