صادرات ۳۵ هزار تن کالا از گمرک بناب به 51 کشور جهان

رئیس اداره گمرک بناب از صادرات ۳۵ هزار تن کالا از گمرک بناب به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، الهی زاده در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب گفت: برگه های گواهی مبدا همزمان در گمرک بناب صادر می شود.

وی گفت: به دنبال پیگیری های مسئولان شهرستان و موافقت اتاق بازرگانی استان آذربایجان شرقی همزمان با صادرات کالا برگه های گواهی مبداء در گمرک بناب صادر می شود و صادرکنندگان می توانند همزمان با صادرات گواهی مبدا را نیز از گمرک بناب دریافت کنند.

الهی زاده به میزان صادرات از گمرک بناب در یازده ماه گذشته اشاره کرد و افزود: طی این مدت ۳۵ هزار تن کالا از گمرک بناب به خارج از کشور صادر شده است که ارزش دلاری و ریالی آن به ترتیب ۷۱ میلیون دلار و ۲۲۵ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: ۶۵ الی ۷۰ درصد این صادرات را خشکبار تشکیل می دهد و از این میزان صادرات یک هزار و ۱۵۷ تن خرما صادر شده است و علیرغم اینکه این شهرستان در تولید خرما هیچ نقشی ندارد، ولی صادرات خرما از آن چشمگیر بوده و ارزش ریالی صادرات خرما ۴ میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان است.

رئیس گمرک بناب همچنین با بیان اینکه کالاهای صادراتی از این گمرک به ۵۱ کشور جهان صادر شده است؛ گفت: بیشترین کالا در بین ۵۱ کشور به ترتیب به کشورهای اسپانیا، الجزایر و عراق صادر شده است.

به گفته الهی زاده، صادرات کالا از گمرک بناب امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۸ درصد و از نظر ارزش ریالی نیز ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد و تلاش می کنیم میزان صادرات کالا از این گمرک را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: گمرک بناب در ایام تعطیلات نوروز نیز به منظور حل مشکلات صادرکنندگان دایر بوده و صادرات کالا و محصولات طبق روال روزهای عادی صورت خواهد گرفت.

مهر .