ایجاد اشتغال در کشور فقط از طریق بخش های تعاون و خصوصی ممکن است

معاون امور اجتماعی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: استخدام دولتی محدود است و هم اینک فقط ایجاد شغل از طریق بخش های تعاون و خصوصی میسر است.

به گزارش بناب نیوز، یونس طاهری اسبق در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بناب از اختصاص۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای این استان در سال ۹۵ خبرداد و گفت: این تسهیلات با کارمزد۴ درصد به زودی با برش دستگاهی و شهرستانی به ادارات کل ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: این تسهیلات به صورت شناور پرداخت خواهد شد و هر شهرستانی برنامه ریزی مناسبی برای جذب این تسهیلات داشته باشد می تواند سهم بیشتری از جذب این تسهیلات داشته باشد.

معاون امور اجتماعی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در اسناد توسعه، اشتغال و سرمایه گذاری و همچنین اسناد توسعه و تدبیر شهرستان ها تدابیر لازم برای ایجاد اشتغال با مطالعات کارشناسی فراهم آمده است.

معاون امور اجتماعی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی از اجرای طرح تکاپو با هدف توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در مرکز استان خبرداد و افزود: تسهیلات پرداختی این طرح شامل مشاغلی همچون فرش، کیف و کفش، زنبور داری است که خواهند توانست اشتغال زیادی ایجاد کنند.

وی از مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی خواست با توجه به اینکه قسمتی از تسهیلات ستاد رفع موانع تولید همچنان باقی مانده است، با ثبت نام در سایت بهین یاب با جذب تسهیلات لازم نسبت به تأمین سرمایه در گردش و یا تکمیل و توسعه واحد های خود اقدام نمایند.

وی سپس ایجاد اشتغال پایدار را از اهداف اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اعلام و تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال در شهرستان ها دو نقشه راه پیش روی مدیران قرار دارد.

مهر .