دفاتر پیشخوان ارتباط قوی با ادارات خدمات رسان ندارند / فعالیت ۱۰ دفتر پیشخوان در بناب

فرماندار بناب از فعالیت ۱۰ دفتر پیشخوان در این شهرستان خبر داد و گفت: انتظارات دولت از دفاتر پیشخوان هنوز برآورده نشده است.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی  در جلسه بررسی مسائل و مشکلات دفاتر پیشخوان دولت با اعلام این مطلب و بیان اینکه دولت قصد دارد با واگذاری بخشی از امور خود به دفاتر پیشخوان در راستای خصوصی سازی گام بردارد؛ اظهارکرد: علیرغم اینکه قرار شده بخشی از امورات دولت در قالب دفاتر پیشخوان به بخش خصوصی واگذار شود ولی بخاطر وجود برخی قوانین داخلی دراین دفاتر هنوز این انتظارات برآورده نشده است.

وی از فعالیت ۱۰ دفتر پیشخوان دولت در شهرستان بناب خبرداد و افزود: این دفاتر برای ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به مردم نیاز به بروزرسانی اطلاعات خود دارند.

کارگزار دولت در شهرستان بناب عدم داشتن ارتباط قوی با ادارات خدمات رسان را یکی از مشکلات این دفاتر نام برد و از ادارات خدمات رسان خواست همکاری و هماهنگی لازم را با این دفاتر بعمل آورند و با واگذاری برخی از امور خود به بخش خصوصی رقیب تراشی نکنند.

فرج اللهی همچنین با تأکید بر اینکه رعایت ضوابط در ارائه خدمات باید جزو سرلوحه کار دفاتر پیشخوان باشد؛ تصریح کرد: این دفاتر نباید خارج از ضوابط و مقررات قانونی و سلیقه ای عمل کنند.

وی یادآوری کرد: دولت قصد دارد با افزایش واگذاری امور به دفاتر پیشخوان در ارائه خدمات به مردم خدمت کند و قدم مثبتی برای مردم بردارد.

فرماندار بناب اذعان کرد: برخی از ادارات در واگذاری امور به دفاتر پیشخوان تعلل و مقاومت می کنند که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد همکاری تنگاتنک ادارات با این دفاتر باشیم.

این گزارش حاکی است، رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت در آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد: دفاتر پیشخوان دولت به عنوان بازوهای کمکی دولت هستند و اگر در این دفاتر تخلفی صورت پذیرد باعث بدبینی مردم به مجموعه دولت خواهد شد.

لذا بایستی مسئولان این دفاتر به گونه ای عمل کنند که نحوه خدمات رسانی آن ها مغایر با قوانین نباشد و رضایت مندی مردم را در پی داشته باشد.

اصغری با اشاره به فعالیت ۲۹۶ دفتر پیشخوان در سطح استان آذربایجان شرقی بر لزوم هماهنگی بیشتر مسئولان این دفاتر و دستگاه های خدمات رسان تأکید کرد و از دستگاه های اجرایی خواست کلیه خدمات قابل ارائه توسط این دفاتر را به آن ها واگذار کنند.

وی سپس با انتقاد از عدم همکاری برخی ادارات و دستگاه های اجرایی تصریح کرد: این ادارات نه تنها آماده همکاری و واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان نیستند بلکه دفاتر موازی نیز در ادارات خود راه اندازی کرده اند.

رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مکانیزه کردن سیستم های دفاتر پیشخوان تأکید کرد: با دفاتری که ضوابط و قوانین را دعایت نکنند برخورد خواهد شد.

براساس این گزارش، در این نشست برخی از مدیران دفاتر پیشخوان دولت شهرستان بناب مسائل و مشکلات خود را بیان نموده و خواستار حل آن ها شدند.

مهر .