اعتیاد عامل اصلی جرایم در بناب / افزایش ۱۹درصدی کشفیات مواد مخدر

فرماندار بناب گفت: اعتیاد عامل اصلی تمام جرایم موجود در کشور و شهرستان است.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب در سال جاری و در جمع اعضای این شورا با اعلام مطلب فوق و نتیجه بخش خواندن عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سال ۹۵ اظهار کرد: بنده اذعان می کنم که در بحث مبارزه با مواد مخدر و برگزاری کارگاه های آموزشی عملکرد شورا رضایت بخش و صد در صد است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب سپس ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و عملکرد تمامی دستگاه ها شامل نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، سپاه، دانشگاه ها، آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و شبکه بهداشت و درمان تأکید کرد: بایستی با رفع نقاط ضعف شاهد کارنامه و عملکرد بیشتری در سال آتی باشیم.

فرماندار بناب در ادامه به میزان کشفیات مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان نیز اشاره ای کرد و گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در سال ۹۵ به میزان ۱۹ درصد افزایش یافته است و دستگیری قاچاقچیان عمده نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش دارد.

فرج اللهی با اشاره به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بناب در استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: آذربایجان شرقی نیز به خاطر مبارزه بی امان با معضل مواد مخدر جزو استان های برتر در کشور شناخته شده و این جایگاه قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: ریشه کن کردن معضل مواد مخدر در جامعه نیازمند حساسیت تمام گروه های مختلف مردم و جامعه نسبت به اهمیت موضوع است.

وی افزود: شهرستان بناب نیز گام های بزرگی در این راستا برداشته و شورایی که تقریباً تعطیل بود، اکنون به این سطح رسیده است.

نمره شهرستان در بحث مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر و همچنین آموزش ۲۰ است.

فرج اللهی همچنین از افزایش ۵۲ درصدی آمار دستگیری معتادان تابلودار در شهرستان خبر داد و درعین حال گفت: در شهرستان بناب معتاد تابلودار و متجاهر نداریم.

وی با بیان اینکه باندهای متلاشی شده قاچاق نسبت به سال قبل ۹۶ درصد افزایش یافته است؛ افزود: در طول سال جاری ۱۰۳ طرح پاکسازی و امنیت اجتماعی در محلات مختلف آلوده شهرستان اجرا شده است.

فرج اللهی در ادامه از تلاش های مسئولان شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان آن در برگزاری کلاس های آموزشی و آگاه سازی تقدیر و تشکر بعمل آورد.

افزایش ۹۶ درصدی کشفیات مواد مخدرصنعتی در شهرستان بناب فرمانده نیروی انتظامی بناب نیز در این جلسه گفت: امسال میزان کشفیات مواد مخدر صنعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۶ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: جا دارد از همکاری های تمامی دستگاه ها و ادارات از جمله سپاه و اداره اطلاعات شهرستان که در بحث مبارزه با مواد مخدر مأموریت های مشترکی نیز داشته ایم، تقدیر و تشکر نمایم.

سرهنگ رمضان اللهوردیان افزود: در طی این مدت آمار کشفیات مواد مخدر سنتی نیز ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

این افسر ارشد انتظامی همچنین خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در کنار مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر و متلاشی کردن باندهای قاچاق در امر آموزش نیز موفق بوده و توانسته طی سال جاری ۱۴ هزار و ۲۷۱ نفر را آموزش دهد.

مهر .