دشمنان به دنبال بی‌تفاوت کردن مردم هستند/ نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه دشمنان را کلافه کرده است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شمال غرب کشور گفت: امروز تمام همت آمریکا و دشمنان نظام این است که روحیه شهادت طلبی و انقلابی را از ما بگیرند و مردم را بی‌تفاوت بار بیاورند که باید همچنان هوشیار باشیم.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام ابوالفضل ولایی در آیین افتتاح خانه شهید حوزه علمیه بناب که حجت الاسلام ولایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شمال غرب کشور، امام جمعه، مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)، فرماندار و جمعی از مسؤولان، اساتید حوزه و طلاب حضور داشتند، با بیان اینکه این مدرسه، مدرسه شهداست؛ اظهار داشت: حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب به واسطه مدیریت شایسته مسؤولان آن در زمان جنگ تحمیلی نیز طوری مدیریت شد که با وجود حضور طلاب آن در مناطق عملیاتی یک روز هم تعطیل نشد.

وی با اشاره به جایگاه بالای شهید و شهادت در جامعه تصریح کرد: همان طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند« مظهر قدرت جمهوری اسلامی ایران شهدا هستند» از این رو انتظار داریم علم ما هدایت‌گر باشد و باید مبلغ راه شهیدان باشیم.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شمال‌غرب کشور با بیان اینکه عزت و شرف ملت ایران در گرو توجه و ادامه راه شهیدان است؛ افزود: عزت و ماندگاری ما به این راه بستگی دارد.

ولایی تأکید کرد: هیچ کشوری به اندازه ایران امن نیست و در عین حال کشوری نیز به اندازه ایران دشمن ندارد و این شهدا به جامعه ایران امنیت را به ارمغان آوردند.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار تضعیف جایگاه برخی از نهادهای نظام از جمله سپاه، شورای نگهبان، صدا و سیما و قوه قضائیه را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده‌اند و برای آن برنامه دارند.

این مسؤول ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شمال‌غرب کشور افزود: به حول و قوه الهی از هیچ قدرتی در دنیا خوف و هراس نداریم و همانطور که بنیانگذار جمهوری اسلامی فرموده بودند«آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

» مقام معظم رهبری نیز با پیروی از این مطلب تأکید کردند نه تنها آمریکا بلکه تمام قدرت‌های دنیا هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

ولایی تأکید کرد: امروز تمام همت آمریکا و دشمنان نظام این است که روحیه شهادت طلبی و انقلابی را از ما بگیرند و مردم را بی‌تفاوت بار بیاورند که باید همچنان هوشیار باشیم.

وی اذعان کرد: این نظام در مقابل ریزش‌ها و رویش‌های زیادی نیز داشته است و نفوذ بالای جمهوری اسلامی در منطقه به برکت این رویش هاست و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه دشمنان را کلافه کرده است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شمال غرب کشور یادآور شد: معتقدیم که آمریکا با وجود این شهدا و داشتن روحیه شهادت‌طلبی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

در ابتدای این مراسم معنوی و باشکوه مدیر پشتیبانی حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب طی سخنانی با گرامیداشت سالگرد روز شهدا گفت: تمام هست و نیست ما مدیون شهداست و هر قدر توان داریم باید برای پاسداشت شهدای گرانقدر قدم برداریم.

محمد باقری بنابی ضمن تقدیر و تشکر از عوامل راه اندازی«خانه شهید» در حوزه علمیه بناب افزود: امیدواریم افتتاح خانه شهید مقدمه‌ای برای برگزاری یادواره شهدای روحانی باشد.

وی تصریح کرد: در تلاشیم با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا و مسؤولان سپاه عاشورای آذربایجان شرقی سال آینده یادواره شهدای طلاب و روحانی حوزه‌های علمیه تهران، تبریز و بناب را در حوز علمیه شهرستان بناب برگزار کنیم.

بنابراین گزارش، در ادامه مراسم نیز از دست اندرکاران ایجاد«خانه شهید» در حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب با اهدای لوح تقدیر به‌عمل آمد.

همچنین در این مراسم برنامه مداحی با حضور حاج مهدی خادم آذریان مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اجرا شد که به این مراسم حال و هوای خاص معنوی بخشید.

 هم اکنون بالغ بر 700 طلبه خواهر و برادر در حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب مشغول تحصیل علوم دینی در سطوح و مدارج مختلف حوزوی هستند.

یادآور می‌شود، حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب از بدو تأسیس آن قریب به 70 طلبه شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

فارس.