با گزارش مردم و توسط مأموران نیروی انتظامی بناب ۵/۲ تن مواد غذایی فاسد شده در این شهرستان کشف شد.

به گزارش بناب نیوز، در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر فعالیت تعدادی از افراد سودجو در یک منزل مسکونی استیجاری و حک تاریخ مصرف جدید به جای تاریخ منقضی شده مواد خوراکی و تجهیزات پزشکی مأموران نیروی انتظامی بناب این باند را شناسایی و متلاشی کردند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب عصر جمعه در گفتگویی با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این افراد بعد از پاک کردن تاریخ مصرف منقضی شده از روی بسته های مواد خوراکی و بهداشتی اقدام به درج تاریخ جدید بر روی آن ها می کردند و بعد از بسته بندی در کارتون های جدید در بناب و شهرهای اطراف به فروش می رساندند.

سرهنگ رمضان الهوردیان تصریح کرد: در این خصوص ۹ تن انواع مواد غذایی، خوراکی و همچنین ۲۰۰ عدد تجهیزات پزشکی تاریخ گذشته کشف و ۲ نفر نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در این عملیات تجهیزات حک تاریخ مصرف جدید نیز از محل فعالیت این افراد کشف و ضبط شده است.

فرمانده نیروی انتظامی بناب در ادامه با اشاره به اینکه پرونده افراد دخیل در این خصوص در دست بررسی بیشتر است؛ تأکید کرد: طبق نظر کارشناسان شبکه بهداشت کلیه اقلام مکشوفه تاریخ گذشته بوده اند.

بنابراین گزارش، رییس شبکه بهداشت و درمان بناب نیز با اشاره به اینکه گشت های کنترل بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند بصورت مستمر از واحدهای عرضه موادغذایی و غذاخوری های شهرستان بازدید کرده اند، از کشف ۵/۲ تن مواد غذایی فاسد در این شهرستان خبر داد.

دکتر هوشنگ شریفی از مردم خواست مایحتاج مورد نیاز خود را از عرضه کنندگان معتبر تهیه نموده و در صورت مواجهه با عرضه مواد غذایی نامرغوب و غیربهداشتی مراتب را به این شبکه با تلفن ۱۹۰ اعلام کنند تا کارشناسان این شبکه به موارد اعلامی رسیدگی نمایند.

وی افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، اقلام کشف شده با حضور نماینده دادستانی، فرمانده نیروی انتظامی بناب و رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان معدوم شد.