شهرداری باید برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی نظارت خود را افزایش دهد / صدور پروانه رایگان برای بافتهای فرسوده بناب

فرماندار بناب گفت: شهرداری باید برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در حاشیه شهر نظارت های خود را افزایش داده و از ساخت و سازهای بی رویه در حاشیه های این شهر جلوگیری کند.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری و نیز دستگاه‌های خدمات رسان در ساماندهی محلات 11 گانه سکونتگاه‌های غیررسمی این شهر اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم در این مناطق 11 گانه ایجاد شده و هم اکنون نیز خانه فرهنگ و سلامت با 20 درصد پیشرفت در حال احداث است.

وی سپس با اشاره به آسیب‌های اجتماعی که مناطق حاشیه شهر را تهدید می‌کند؛ افزود: لازم است مسوولان با برنامه‌ریزی‌های لازم و آسیب‌شناسی‌های این مناطق در تمام بخش‌ها قدم بردارند.

فرج‌اللهی تأکید کرد: لازم است در خصوص مسائل فرهنگی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی برنامه هایی در این مناطق برای ساکنان این مناطق انجام شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب در ادامه سخنان خود به ادامه صدور پروانه ساختمانی رایگان در این مناطق از سوی شهرداری اشاره و اذعان کرد: برای حمایت از ساکنان این محلات و برای بازسازی منازل خود تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

معاون شهرسازی شهرداری بناب نیز در این جلسه با تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری در مناطق 11 گانه گفت: سال گذشته 314 مورد پروانه ساختمانی در این مناطق از سوی شهرداری صادر شده بود که 138 مورد آن به علت واقع شدن آنها در بافت فرسوده پروانه ساختمانی رایگان صادر شده است.

علیرضا علی‌اصغری افزود: با وجود مصوبات شورای اسلامی شهر و تخفیف در صدور پروانه های ساختمانی باز شاهد کاهش 30 درصدی صدور پروانه در سال 95 نسبت به سال 94 بودیم.

فارس.