معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : مساعدت مالی افرادی که برای توسعه دانشگاهها کمک می کنند به عنوان هزینه قطعی مالیات محسوب خواهد شد.

به گزارش بناب نیوز، محمد روشن در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه بناب افزود: خیرانی به تجهیز مراکز علمی ، توسعه فضای آموزشی ، کتابخانه و خوابگاه کمک می کنند از پرداخت مالیات معاف می شوند.

وی خاطرنشان کرد : براساس برنامه ششم توسعه ایجاد خوابگاههای متاهلان جزء تعهدات دولت محسوب شده است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری با انتقاد از اخذ چندین مرحله ای مالیات از پژوهشگران آن را گرفتاری بزرگ برای آنان اعلام کرد وگفت : خوشبختانه طبق لایحه ای که اخیراً به مجلس تقدیم شده مالیات حق الزحمه پژوهشی از 10 درصد به 5 درصد کاهش یافته است که امیدواریم با حمایت نمایندگان وبا تصویب این لایحه گوشه ای از مشکلات پژوهشگران کاهش یابد.

روشن با ارزیابی رشد علمی کشور در سالهای گذشته گفت:ایران در کسب شتاب علمی دنیا برای تولید مقالات علمی در سال 2013 صاحب رتبه 25  بود اما در سایه تلاش دانشمندان کشور اکنون کشورمان  در رتبه نخست دنیا قرار دارد.

وی همچنین به رشد 40 درصدی تعداد دانشمندان ایران در سطح بین الملل اشاره کرد و افزود:در این مدت تعداد دانشمندان برتر ایران از 173 دانشمند به 200 دانشمند رسیده است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم در باره رشد علمی دانشگاه بناب هم گفت : شتاب حرکتی دانشگاه بناب با رشد 260 درصدی اعتبارات در سه سال گذشته ، مطلوب است به طوری که اعتبارات این دانشگاه از 60 میلیارد ریال به 190 میلیارد ریال افزایش یافته است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز بر لزوم علمی شدن صنعت تاکید کرد و گفت: بدون مشارکت دانشگاهها امکان توسعه وپیشرفت در صنعت و رقابت با کشورهای توسعه یافته وجود ندارد.

ضیاءاله اعزازی ملکی افزود : به هر اندازه ارتباط دانشگاه با صنعت افزایش یابد به همان اندازه شاهد رشد و شکوفایی در مراکز تولیدی و به تبع آن افزایش اشتغال خواهیم بود .

وی با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی در سال گذشته گفت : نمایندگان مجلس از آحاد مختلف مردم به ویژه دانشگاهیان شرمنده هستند که امیدواریم امسال  بتوانیم گوشه ای از کمبودها را جبران نماییم.

در پایان این مراسم از خدمات مجتبی عباسیان رییس سابق دانشگاه بناب تجلیل و کریم عباسیان به عنوان رییس جدید این دانشگاه  معرفی شد.

خبرگزاری صدا و سیما.