۹۰ درصد خانه‌های روستایی بناب سند مالکیت رسمی دارند

فرماندار بناب گفت: ۹۰ درصد خانه‌های روستایی بناب سند مالکیت رسمی دارند.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی عصر دوشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان بناب ضمن اعلام این خبر و با اشاره به وجود ۱۱ هزار واحد مسکونی روستایی در این شهرستان، از مقاوم سازی۸۰ درصد این مساکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبرداد.

وی خاطرنشان کرد: در چند روستای این شهرستان مسکن روستاییان از لحاظ مقاومت وضعیت مطلوبی ندارند که بنیاد مسکن باید اولویت های پرداخت تسهیلات بهسازی را به این روستاها معطوف نماید.

رئیس شورای مسکن شهرستان بناب همچنین افزود: در سال گذشته برای ۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی تسهیلات بهسازی ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۵ درصد پرداخت شده است.

فرج اللهی سپس به توافق های اولیه بین اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری بناب در خصوص تحویل شهرک ولی عصر(عج) این شهرستان به شهرداری اشاره و اذعان کرد: متأسفانه بعضی از ادارات برای حل مشکلات شهرک ولی عصر(عج) کمک نمی کنند و این موضوع باعث شده تا این شهرک بعد از ۲۰ سال از احداث آن با مشکلات متعددی مواجه باشد.

وی تصریح کرد: نبود شبکه فاضلاب بزرگترین معضل ساکنان این شهرک است و نشت فاضلاب به پارکینیگ آپارتمان ها سلامت مردم را به خطر انداخته است.

فرماندار بناب تأکید کرد: بزودی احداث شبکه فاضلاب این شهرک کلنگ زنی می شود و اجرای کلیه تأسیسات زیربنایی آن نیز در دستور کار راه و شهرسازی قرار گرفته است.

فرج اللهی در ادامه آخرین زمان برای تکمیل و اتمام مساکن مهر در این شهرستان را آبان ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: این زمان به هیچ وجه قابل تمدید نیست و طولانی شدن  زمان اتمام باعث ایجاد هزینه های مضاعف برای خریداران می شود.

وی همچنین از صدور ۹ هزار سند مالکیت رسمی در روستاهای بناب خبرداد و افزود: ۹۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی شهرستان بناب دارای سند مالکیت رسمی هستند.

مهر .