دانشگاه پیام نور مرکز بناب با وجود ارائه خدمات مطلوب آموزشی و پژوهشی مظلوم واقع شده است/ تحصیل 2 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور بناب

فرماندار بناب گفت: هم اکنون قریب به 2 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مرکز بناب مشغول به تحصیل هستند و از لحاظ علمی و پژوهشی خدمات ارزنده ای به شهرستان بناب انجام داده است.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی عصر امروز در نشست هم اندیشی با جمعی از مسوولان و صاحبان صنایع شهرستان بناب برای توسعه و پیشرفت دانشگاه پیام نور با قدردانی از زحمات ریاست، کارکنان و اساتید دانشگاه پیام نور اظهار داشت: شهرستان بناب به دلیل چند ویژگی خاص خود زبانزد در منطقه است که یکی از این ویژگی‌ها وجود دانشگاه‌های متعدد در این شهرستان است.

وی افزود: با وجود اینکه قبل از انقلاب هیچ اثری از دانشگاه‌ها در این شهرستان وجود نداشت الحمدلله امروز اکثر دانشگاه‌های معتبر کشور در این شهرستان دارای شعبه دانشگاهی بوده و قریب 12 هزار دانشجو در دانشگاه‌های مختلف این شهرستان مشغول تحصیل هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب تأکید کرد: برای اینکه شرایط موجود دانشگاه‌های منطقه را حفظ کرده و آنها را ارتقاء دهیم، لازم است به این دانشگاه‌ها کمک کنیم.

فرج‌اللهی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در شهرستان بناب اظهار کرد: توسعه بیش از پیش پیام نور بناب مستلزم توجه مسوولان شهرستان و مدیران واحدهای صنعتی و قشر تحصیلکرده است.

وی همچنین به جایگاه بالای دانشگاه پیام نور بناب اشاره و اذعان کرد: با وجود اینکه این دانشگاه از کمترین اعتبارات دولتی برخوردار است ولی توانسته خدمات ارزنده‌ای ارائه کند و به نوعی این دانشگاه مظلوم واقع شده است.

فرماندار بناب اظهار امیدواری کرد که با تشکیل مجمع و هیأت مؤسسی برای پیام نور بناب و تأمین نیازهای مالی و سایر بخش‌های آن این دانشگاه را از مظلومیت خارج کنیم.

فرج‌اللهی تصریح کرد: اگر اعتبارات تخصیصی دولت بطور صددرصد هم به این دانشگاه تخصیص یابد باز تنها بخشی از هزینه‌های آن جبران و تأمین می شود.

وی خاطرنشان کرد: با مساعدت مسوولان و خیران شهرستان و اهالی آنچه در توان داریم برای توسعه و پیشرفت دانشگاه تلاش خواهیم کرد.

فرماندار بناب گفت: به جهت وجود انسان‌های بزرگ در این شهرستان قطعاً پیام نور را بیش از پیش حمایت کرده و توسعه خواهیم داد.

براساس این گزارش، در ادامه این نشست پس از اظهار نظرهای مسئولان و تنی چند از مدیران واحدهای تولیدی شهرستان مقرر شد در جلسه دیگری با دعوت از جمع زیادی از مدیران صنایع، خیران، مردم و نیروهای تحصیلکرده ضمن راه اندازی هیات مؤسس و مجمع خیران دانشگاه پیام نور و با استفاده از ظرفیت موجود شهرستان در راستای توسعه و پیشرفت این دانشگاه قدم های اساسی برداشته شود.

 در این نشست شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولان دانشگاه پیام نور مرکز بناب طی سخنانی بر آمادگی خود جهت همکاری با این دانشگاه در ابعاد مختلف تأکید کردند.

فارس.