به گزارش بناب نیوز، فرماندار بناب در گفت و گو با خبرنگاران تایید کرد جزئیات نهایی صلاحیت کاندیدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به شرح ذیل می باشد.

جزئیات نهایی صلاحیت کاندیداهای شهر بناب تعداد کل داوطلبین:۶۹ نفر تعداد کل داوطلبین انصرافی: ۵ نفر تعداد کل داوطلبین رد صلاحیت:  ۸ نفر در مجموع ۵۶ نفر در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بناب به رقابت خواهند پرداخت.

جزئیات نهایی صلاحیت کاندیداهای روستاهای بخش مرکزی بناب تعدا کل داوطلبین : ۲۳۳ نفر تعداد کل داوطلبین انصرافی: ۸ نفر تعدا کل داوطلبین رد صلاحیت :۱۱ نفر در مجموع ۲۱۴ نفر در پنجمین دوره انتخابات شورای بخش در روستاهای بناب به رقابت خواهند پرداخت.

فرماندار بناب در ادامه اعلام کرد رد صلاحیت شدگان در هیئت نظارت، در صورت داشتن اعتراض می توانند شکایت خود را از ۳ الی ۶ اردیبهشت ‌ماه به هیأت نظارت استان اعلام کنند.

وی افزود: رسیدگی و بررسی نهایی هیأت نظارت استان‌ها به شکایت داوطلبانی که رد صلاحیت شده‌اند به مدت ۱۰ روز و از ۷ الی ۱۶ اردیبهشت انجام خواهد گرفت.

وی با بیان این مطلب که تهیه و انتشار آگهی اسامی نامزدها از ۱۸ اردیبهشت به مدت سه روز تا ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، گفت: تبلیغات انتخاباتی از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۷ به مدت هفت روز ادامه دارد.

و قبل از موعد مذکور هرگونه تبلیغات انتخاباتی ممنوع بوده و با متخلفین طبق قانون بر خورد خواهد شد.