کاهش ۵۰ درصدی آمار طلاق در شهرستان بناب

فرماندار بناب از کاهش ۵۰ درصدی آمار طلاق در شهرستان بناب خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان بناب در تشریح ۵ آسیب اجتماعی اولویت دار که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است؛ گفت: اعتیاد، سکونتگاههای غیررسمی، فساد، فحشاء و بی بند و باری و طلاق ۵ آسیب اجتماعی اولویت دار کشور هستند.

وی با اشاره به برنامه های دولت برای کاهش آسیب ها در حوزه های مختلف و اقدامات صورت گرفته افزود: در برخی از این بخش ها موفقیت های خوبی در شهرستان داشته ایم.

بخصوص در بحث اعتیاد و مبارزه و پیشگیری ادعا می کنیم که امروز در بناب معتاد تابلو دار نداریم و در بحث آموزش نیز ۲۰ هزار نفر در سال گذشته و در کلاس های مختلف آموزشی در زمینه اعتیاد شرکت نمودند که در نوع خود بی نظیر است.

رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان بناب همچنین با اشاره به سکونت ۳۲ هزار نفر در یازده نقطه سکونتگاههای غیررسمی این شهرستان اظهارکرد: الحمدلله زیرساخت های لازم در این محلات ایجاد شده که جا دارد از اقدامات شهرداری در این حوزه تقدیر و تشکر بعمل آید.

فرج اللهی از کاهش آمار طلاق در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و افزود: در این حوزه نیز قدم های خوبی در سطح شهرستان برداشته شده و انتظار داریم علمای محترم و سایر عزیزانی که در این حوزه برای مردم صحبت می کنند از آمارهای غیرکارشناسی و غیرموثق پرهیز و اجتناب کنند.

وی اذعان کرد: متولی اصلی در ارائه آمار و ارقام دقیق ازدواج و طلاق اداره ثبت احوال است و عزیزان سعی کنند با ارائه آمارهای نادرست از هرگونه سیاه نمایی پرهیز کنند.

فرماندار بناب با اشاره به جایگاه اعتقادات دینی و مذهبی مردم شهرستان بناب و با بیان اینکه آموزههای دینی ما با بی بند و باری مغایرت دارد؛ تصریح کرد: شهرستان بناب همواره به یک شهر مذهبی شهرت دارد و مسائل بی بند و باری در این شهرستان جایگاهی ندارند.

فرج اللهی با تأکید بر لزوم توجه به آسیب های اجتماعی و درمان آن در دستیابی به اهداف مورد نظر گفت: در صورت عدم توجه به مشکلات و مسائل پیش آمده در حوزه آسیبهای اجتماعی کنترل شرایط سخت تر خواهد شد.

وی در ادامه همچنین با اشاره به مناسبتهای مهم پیش رو از جمله روز جوان، روز معلم  روز کارگر و مراسم نیمه شعبان از مسئولان مربوطه خواست اقدامات لازم را در خصوص برگزاری مراسمات متعدد در حوزه های مختلف انجام دهند.

براساس این گزارش در ادامه این نشست مسئولان حاضر برنامه های خود را در خصوص مناسبتهای پیش رو تشریح کردند.

مهر .