فرماندار بناب: رسانه‎ها در افزایش آگاهی سیاسی مردم در انتخابات نقش مهمی دارند

فرماندار بناب بر نقش رسانه‎ها در افزایش آگاهی سیاسی مردم در انتخابات تاکید کرد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‎‌الله فرج‎اللهی با بیان این مطلب گفت: موقعیت جهانی و منطقه‎ای کنونی کشور، حضور حداکثری مردم را در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری می‌طلبد و با توجه به سوگیری رئیس جمهور جدید آمریکا و تهدیدهای وی علیه ایران، مردم باید با حضور خود اعتماد خود را به نظام به عرصه‌ی نمایش بگذارند.

وی افزود: انتخاب آگاهانه نیز از مواردی است که باید مورد توجه مردم قرار گیرد که در این میان عوامل مختلفی به ایفای نقش می‌پردازند که رسانه‌ها از مهم‎ترین و تاثیر‌گذارترین آن‎ها به شمار می‎آیند.

وی گفت: رسانه‎ی ملی و مطبوعات و همچنین رسانه‎های فعال در فضای مجازی باید عدالت را در تبلیغات و معرفی کاندیداها رعایت کرده و بدون هیچ سوگیری برنامه‎های تبلیغاتی کاندیداها را نشر دهند تا از این طریق آگاهی مردم نیز بالا رفته و دست به انتخابات درستی بزنند.

فرماندار بناب با اشاره به رعایت اخلاق انتخاباتی در تبلیغات نامزدها، گفت: رعایت اخلاق و موازین دینی و مذهبی از اصول دینی اسلام به شمار می‌آید و مسلمانان نیز موظف به رعایت این اصول هستند و همچنین نامزدها نیز باید اخلاقیات را رعایت کنند.

وی افزود: انتظارات تمام مردم جهان از کشور و مردم ما بیشتر است؛ چرا که ایران به عنوان کشوری اسلامی الگویی برای سایر کشورها تلقی می‎شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان بناب نیز 112 شعبه‎ی اخذ رای پیش بینی شده است که از این میزان، 64 شعبه در شهر و مابقی در روستاها قرار دارند.

فرج‎اللهی خاطرنشان کرد: هم‎اکنون در این شهرستان، 65 داوطلب در بخش شهری و 233 داوطلب نیز در روستاهای این شهرستان نامزد وجود دارند.

ایسنا.