اشتغال زایی و حمایت از تولید داخلی دغدغه اصلی مسئولان باشد / لزوم برنامه ریزی مسئولان فولاد صنعت بناب افتخاری برای صادرات تولیدات

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه بیش از پیش مسئولان به ایجاد شغل و حمایت از تولید داخلی تاکید کرد.

به گزارش بناب نیوز، مراسم بزرگداشت روز کارگر در مجتمع فولاد صنعت بناب در حالی شامگاه دوشنبه با حضور نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان و مدیران و کارکنان این مجتمع به عنوان بزرگ ترین مجتمع تولید مقاطع فولادی شمال غرب کشور برگزار شد که مسائل و موضوعات روز جامعه کارگری و نیز مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت این مجتمع مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

ایجاد شغل و حمایت از تولید داخلی باید دغدغه اصلی مسئولان باشد نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز کارگر و تبریک آن گفت: از عزیزانی که باعث احیای مجدد مجتمع فولاد صنعت بناب شدند تشکر می کنم.

ضیاءالله اعزازی ملکی سپس با بیان اینکه دغدغه اصلی ما ایجاد کار، تولید، حمایت از تولید داخلی و تقویت تولیدات داخلی است؛ افزود: امسال سال ایجاد اشتغال است و همانطوری که مقام معظم رهبری هم تأکید کردند باید در جهت افزایش تولید و ایجاد اشتغال قدم برداریم.

وی همچنین با اذعان به اینکه ایجاد شغل و حمایت از تولید داخلی همواره دغدغه مسئولان باشد، اظهار امیدواری کرد امسال در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری قدم برداریم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش مسئولان بایستی در تأمین منافع ملت و جامعه و نه به فکر تأمین جیب خود باشد، تصریح کرد: تلاش مضاعف کارگران و مسئولان مجتمع فولاد بناب برای ارتقای کیفیت و افزایش تولید و در نهایت اشتغال جوانان امری ضروری است.

لزوم برنامه ریزی مسئولان فولاد صنعت بناب افتخاری برای صادرات تولیدات فرماندار بناب نیز در این مراسم روز کارگر را گرامی داشت و سپس به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در مجتمع فولاد صنعت بناب نمود عینی خواسته رهبری معظم را از اول امسال شاهد هستیم.

ولی الله فرج اللهی با بیان اینکه فولاد صنعت بناب نه تنها برای بناب که افتخاری برای شمال غرب کشور است؛ افزود: این مجتمع طی سال های اخیر همواره با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده است ولی دولت و مسئولان با تمام توان در کنار مسئولان این مجتمع ایستادند.

وی با اذعان به اینکه با توجه به تأکیدات قبلی که قرار گذاشته بودیم هیچ دری از این مجتمع را نخواهیم بست؛ افزود: خوشبختانه این نوید را می دهیم که دولت و مدیران شهرستان نخواهند گذاشت هیچ دری از درهای این مجتمع بسته شود و برای تولید بیشتر و اشتغال بیشتر در این مجموعه کمک و همکاری خواهیم کرد.

فرماندار بناب در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم برنامه ریزی مسئولان این مجتمع برای توسعه بخش های مختلف با هدف صادرات تولیدات آن به خارج از کشور تأکید کرد: امروز با افتخار می گوییم که در مجتمع فولاد صنعت بناب هیچ دری بسته نشده است.

گفتنی است، مجتمع فولاد صنعت بناب فعالتی خود را در چندین فاز از اواخر سال ۸۳ در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار در شهرک صنعتی بناب با امکانات زیربنایی لازم آغاز کرد و ظرفیت اسمی نورد مجتمع ۲.

۵ میلیون تن در قالب هفت خط نورد و ظرفیت اسمی ذوب ۶۰۰ هزار تن در قالب دو واحد ذوب در سال است.

مهر .