افزایش 1064 درصدی کشفیات موادمخدر در شهرستان بناب/ کشف 64 کیلوگرم مواد مخدر

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بناب گفت: برای انجام مأموریت های محوله، عوامل نیروی انتظامی شهرستان بناب توانستند ظرف 45 روز گذشته مقدار 64 کیلو و 450 گرم انواع مواد مخدر را در سطح شهرستان کشف و ضبط کنند.

به گزارش بناب نیوز، ابراهیم فیض زاده در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب اظهار داشت: میزان کشفیات مواد مخدر طی 45 روز گذشته سال نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزار و 64 درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، در 45 روز اول سال 95 تعداد 106 معتاد و قاچاقچی دستگیر شده بودند که این آمار امسال در همین مدت به 158 نفر رسیده است.

این افسر انتظامی تصریح کرد: طی همین مدت 107 معتاد متجاهر نیز به کمپ اعتیاد تحویل شده‌اند.

فیض زاده سپس از برگزاری و انجام 49 مورد طرح پاکسازی درمناطق آلوده شهرستان خبرداد و در این زمینه از همکاری های نزدیک نیروهای بسیج و سپاه و همچنین سربازان گمنام امام زمان(عج) که در کشفیات مواد مخدر همکاری تنگاتنگی با نیروی انتظامی داشته اند، تقدیر و تشکر کرد.

معاون فرماندار بناب نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در بحث مبارزه با مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان، از زحمات و اقدامات سایر دستگاه‌ها نیز که در امر آموزش و پیشگیری از اعتیاد تلاش می‌کنند، تقدیر کرد.

امین رفیعی گفت: یکی از وظیفه های اصلی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری و مبارزه با افزایش و گسترش مصرف مواد مخدر در سطح جامعه بوده و هر دستگاه نیازمند تدوین برنامه جامع و مؤثر در این ارتباط است.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از بهبود یافتگان تأکید کرد: ایجاد اشتغال و حمایت از بهبود یافتگان باید در اولویت قرار گیرد و در این زمینه همکاری و مشارکت دستگاه‌های ذیربط بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین گزارش، در ادامه جلسه هریک از اعضای حاضر به ارائه گزارشات و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سال جاری پرداختند.

شهرستان 140 هزار نفری بناب واقع در 110 کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان‌شرقی به علت قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی چندین استان مرزی در غرب کشور همواره یکی از گلوگاه‌های ترانزیت کالای قاچاق و به ویژه انواع مواد مخدر به این استان‌ها یا خارج از کشور است و خوشبختانه با تلاش نیروهای پرتلاش انتظامی بناب اکثر این خودروهای عبوری در چنگال قانون گرفتار می‌شوند.

فارس.