هشدار نسبت به کج سلیقگی مدیران و خانواده‌ها در برابر جوانان

امام جمعه بناب گفت: خصوصیاتی که جوانان ما دارند جوانان هیچ کشوری در دنیا این خصوصیات معنوی را ندارند مشروط به اینکه مدیران کم کاری و خانواده‌ها در برابر جوانان کج سلیقگی نکنند و این سرمایه های عظیم را خوب پرورش دهند که قطعاً آینده این کشور با دستان این جوانان انقلابی و متعهد و متخصص خواهد چرخید.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با گرامیداشت روز جوان و با بیان اینکه جوانان ایرانی در مواقع سرنوشت ساز هویت و اصالت خود را نشان داده‌اند؛ اظهار کرد: با وجود اینکه برخی تصاویر و چهره‌ها انسان را رنج داده و آزرده خاطر می‌کنند ولی ریشه جوانان ما علوی و الهی است.

وی افزود: جوانان ما در هر قیافه‌ای هم که باشند با جوانان اروپایی تفاوت زیادی دارند؛ تصریح کرد: جوانان ایران اسلامی در انواع مراسمات مختلف دینی و مذهبی از جمله شب‌های قدر، اعتکاف و حرم‌های امامان معصوم(ع) چهره خود را نشان داده و بی‌تعارف می‌توان گفت خصوصیاتی که جوانان ما دارند جوان هیچ کشوری در دنیا این خصوصیات معنوی را ندارند مشروط به اینکه مدیران کم کاری و خانواده‌ها در برابر جوانان کج سلیقگی نکنند و این سرمایه های عظیم را خوب پرورش دهند که قطعاً آینده این کشور با دستان این جوانان انقلابی و متعهد و متخصص خواهد چرخید.

حجت الاسلام باقری بنابی با تأکید بر لزوم حمایت از جوانان اذعان کرد: امروز بر هر جوان ایرانی فرض است که از هویت و اصالت خود مراقبت کرده و از الگوهای غربی فاصله بگیرد تا اینکه دانشمندی متعهد و متدین بار بیاید.

وی خاطرنشان کرد: امروز بعد از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هر خلاقیتی که در جمهوری اسلامی به دست آمده است توسط متخصصان متعهد و متدین جوان ایرانی بدست آمده و مع الأسف بسیاری از مغزهای متخصص نیز در اثر تربیت ناصحیح و تنگ نظری برخی نهادها و ادارات و اهمال کاری برخی نهادها مراکز مهم کفار و دشمنان را اداره می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه به جوانان توصیه کرد که اگر خود را به تهذیب و خودسازی و رفتارهای اسلامی و الهی نزدیک کنید آن موقع گناهان از شما فاصله گرفته و جوانی دانشمند و متعهد و متدین به بار خواهید آمد که این دستاورد کمی نیست و مسوولان امر نیز باید برای رفع دغدغه های فکری و کاری جوانان برنامه داشته باشند.

حجت الاسلام باقری بنابی سپس با تبریک اعیاد شعبانیه، روزه، عبادت، دادن صدقه و گرفتن دست مستمندان جامعه را از اعمال این ماه برشمرد و با تبریک روز پاسدار و روز جانباز، روز جهانی کارگر را نیز گرامی داشت.

وی همچنین با تقدیر از زحمات این قشر پرتلاش در جامعه که همواره انسان های جهادگر و تلاشگری هستند، مصیبت وارده برای معدن کاران در استان گلستان را به خانواده های درگذشتگان و جامعه کارگری کشورمان تسلیت گفت.

امام جمعه بناب در ادامه خطبه های نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم از معلمان نیز به عنوان مرزداران فرهنگی جامعه نام برد و گفت: معلمان آینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و در واقع محروم ترین قشر جامعه را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین هفته هلال احمر را تبریک گفت و از زحمات عوامل زحمتکش جمعیت هلال احمر در کشور تقدیر و تشکر کرد.

فارس.