ساختار بانک ها باید اصلاح شود / ضرورت حل مشکلات واحدهای تولیدی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار بانک ها باید اصلاح شود.

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان بناب با بیان اینکه ساختار بانک ها باید در کشور اصلاح شود؛ گفت: سرمایه گذاران عزیز نیز تسهیلاتی که از بانک ها دریافت می کنند باید آن را در همان بخشی که تسهیلات گرفته اند هزینه کنند.

وی افزود: برخی از سرمایه گذاران به جای هزینه تسهیلات در بخش مورد نظر آن را در جای دیگری هزینه می کنند که باعث می شود طرح های در حال احداث آن ها نیمه تمام باقی بماند.

وی سپس از عزم مسئولان شهرستان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و ایجاد اشتغال خبرداد و تصریح کرد: از آنجایی که به جهت پاره ای از مشکلات یک هزار نفر از کارگران مجتمع فولاد بناب اخراج شده بودند و این واحد بزرگ تولیدی در شرف تعطیلی بود ولی با همت مسئولان استان، شهرستان و همکاری مسئولان و کارگران این واحد تولیدی مشکلات این مجتمع تا حدودی برطرف و در مسیر تولید قرارگرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال درد اصلی جامعه و از مشکلات اصلی نظام است؛ افزود: زمینه تمامی انحرافات در جامعه عدم اشتغال و بیکاری است، لذا مسئولان بایستی دست به دست هم دهند و در جهت ایجاد اشتغال در کشور قدم های اساسی و لازم را بردارند.

اعزازی ملکی همچنین با بیان اینکه یک عزم جدی بین مسئولان شهرستان وجود دارد که مشکلات بر سر راه واحدهای تولیدی شهرستان را حل کنند، تأکید کرد: حرف مجموعه مدیران شهرستان ایجاد اشتغال است و بس و از این رو تمام قوانین دست و پاگیر در ادارات و بانک ها برداشته شده تا زمینه اشتغال فراهم شود.

مهر .