معرفی۷۲۷واحد تولیدی به بانک ها برای دریافت تسهیلات در استان / پرداخت تسهیلات به  ۳۵ واحد صنعتی و کشاورزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از معرفی۷۲۷ واحد تولیدی به بانک ها برای دریافت تسهیلات در استان خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، علی نواداد در جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان بناب با اعلام این مطلب و نیز تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال پایدار و افزایش نقدینگی واحدهای تولیدی از رویکردهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است؛ افزود: صاحبان صنایع و سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی برای تصمیم سازی کلان ملی باید آمار و اطلاعات دقیق از ظرفیت ها و نیازهای بنگاه های اقتصادی در اختیار مسئولان اجرایی قرار دهند.

وی سپس با تشریح بسته های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی اظهارکرد: طی سال جاری ۵۱۵ واحد تولیدی در استان برای دریافت تسهیلات پیش بینی شده بود که تاکنون ۷۲۷ واحد تولیدی در استان آذربایجان شرقی برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ضمن بررسی مشکلات برخی واحدهای تولیدی شهرستان بناب بر همکاری تنگاتنگ کارگروه رفع موانع تولید استان جهت حل مشکلات این واحدها و افزایش ظرفیت تولید و اشتغال آن ها تأکید کرد.

این گزارش می افزاید، فرماندار بناب نیز در این جلسه طی سخنانی از پرداخت تسهیلات به  ۳۵ واحد صنعتی و کشاورزی که در سایت بهین یاب ثبت نام کرده بودند؛ خبرداد و گفت: برای این واحدها ۳۹۰ میلیارد یال تسهیلات پرداخت شده و برخی از واحدها نیز به علت مشکلات وثیقه یا عدم تعیین تکلیف بدهی نتوانسته اند از بانک ها تسهیلات دریافت کنند.

ولی الله فرج اللهی افزود: از ۲۰۳ واحد تولیدی شهرستان بناب هیچ واحدی به علت عدم سرمایه ویا مشکلات اقتصادی تعطیل نشده و فقط درچند واحد با کاهش تولید مواجه هستیم.

فرماندار بناب خاطرنشان کرد: در سال گذشته در این شهرستان برای اشتغال دو هزار و ۵۰۰ نفر سهم در نظر گرفته شده بود که با ایجاد اشتغال برای دو هزار و ۳۲۰ نفر رتبه اول اشتغال زایی را در استان شهرستان بناب به خود اختصاص داده بود.

این گزارش حاکی است، معاوم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی به اتفاق نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان و مدیران استانی از چند واحد تولیدی شهرستان بناب بازدید و از نزدیک مشکلات موجود را بررسی و در جهت رفع آن ها دستورات لازم را ارائه کردند.

مهر .