متأسفانه از جوانان به طور ابزاری استفاده می‌شود/ مسوولان برای حل مشکلات جوانان هیچ اقدامی نمی‌کنند

نماینده مردم بناب در مجلس با اشاره به ضرورت توجه دولت و مجلس به مطالبات جوانان گفت: متأسفانه از جوانان به طور ابزاری استفاده می‌شود و در عمل برای حل مشکل جوانان هیچ اقدامی اساسی صورت نگرفته است.

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جشنواره امید و نشاط و تجلیل از جوانان برتر شهرستان بناب اظهار داشت: در تمام جوامع بشری حکومت‌ها مدیون جوانان هستند و در تمام حکومت‌ها جوانان حرف اول را زده و نقش اساسی را ایفاء می‌کنند.

وی با بیان اینکه جوانان این مرز و بوم در طول 8 سال دفاع مقدس و امروز به عنوان مدافعان حرم نقش برجسته‌ای داشته‌اند؛ تصریح کرد: اگر امروز به راحتی در دنیا می‌توانیم حرف بزنیم مدیون جوانان هستیم و لازم است راه همین جوان‌ها ادامه یابد.

اعزازی ملکی افزود: امروز ادامه راه آن جوانان جنگیدن در میادین نبرد نیست بلکه بها دادن به مشکل جوانان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به ضرورت توجه دولت و مجلس به مطالبات جوانان اظهار کرد: متأسفانه از جوانان بطور ابزاری استفاده می‌شود و در عمل برای حل مشکل جوانان هیچ اقدامی اساسی صورت نگرفته است.

اعزازی ملکی با اذعان به اینکه افزایش طلاق در جامعه یک اتفاق نامبارک است؛ تأکید کرد: تمام مسائل و مشکلات پیش رو برای ازدواج جوانان باید برداشته شوند.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت تأثیرپذیری جوانان از والدین خود گفت: پدر و مادر بهترین مشاور برای فرزندان و جوانان هستند که متأسفانه این موضوع نیز در سال‌های اخیر کمرنگ شده و کمتر به آن بها داده می‌شود.

اعزازی ملکی تصریح کرد: از این رو جوانان به خصوص در بحث ازدواج از پدر و مادر خود مشاوره بگیرند.

وی از عدم الگوبرداری و توجه به مشاوره های پدران و مادران توسط جوانان به عنوان یک حلقه مفقوده نام برد و افزود: نظام با مشکل بیکاری و فقر مواجه بوده و این مشکل زجرآور است.

اعزازی ملکی در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت تأکید کرد: مهم ترین وظیفه حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی است که مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید دارند.

وی با بیان اینکه حضورحداکثری مردم در پای صندوق های رأی خوشحالی دوستان و ناامیدی دشمنان را رقم خواهد زد؛ تصریح کرد: مردم با حضور باشکوه در پای صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به نامزدهای مورد علاقه خود رأی دهند.

فارس.