امام خمینی(ره) معمار اخلاق و همه خوبی‌ها بود /مسئولان نسبت به مطالبات مردم تقدیر عملی کنند

امام جمعه بناب با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) معمار اخلاق و همه خوبی‌ها بود؛ گفت: اخلاق علمی و عملی ایشان عبرت و موعظه بود، مع الأسف در زبان از اخلاق عملی امام راحل(ره) حرف زده‌ایم ولی در عمل راه دیگری را طی کرده‌ایم.

به گزارش بناب نیوز، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب در ابتدای خطبه‌ها به فیوضات و اعمال این ماه مبارک اشاره کرد و اظهار داشت: رمضان تمرین عبودیت و درس اخلاق است و برجسته‌ترین اعمال این ماه به دست گرفتن نفسانیت های درونی انسان است.

وی سپس با اشاره به فرارسیدن ایام سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد به بیان ویژگی‌های شخصیتی آن بزرگمرد پرداخت و گفت: کمتر کسی مثل امام رضوان الله علیه است که تا این حد منشاء خیر و برکت و تحول باشد و تمام تحلیلگران زبده دنیا نیز در تحلیل عظمت و شخصیت این شخصیت بزرگوار در مانده‌اند.

خطیب جمعه شهرستان بناب افزود: امام راحل(ره) برای خدا قیام کرد، برای خدا مقاومت کرد و برای خداوند قدم برداشت و در برابر، آن خداوند نیز به ایشان همه چیز را عطاء فرمود.

حجت الاسلام باقری بنابی قرآنی حرکت کردن امام راحل(ره) را یکی دیگر از ویژگی‌های ایشان دانست و گفت: آن مرد الهی به حدود الهی ملتزم بود و به تفکرات سیاسی و انقلابی نیز مقید و ملتزم بود.

وی با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) معمار اخلاق و همه خوبی‌ها بود؛ تصریح کرد: اخلاق علمی و عملی ایشان عبرت و موعظه بود، مع الأسف در زبان از اخلاق عملی امام راحل(ره) حرف زده ایم ولی در عمل راه دیگری را طی کرده‌ایم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه خاطرنشان کرد: در مناظرات اخیر نامزدهای ریاست جمهوری حرف‌هایی که زدیم، موضع‌گیری‌هایی که گرفتیم آیا راه امام راحل بود؟ حجت الاسلام باقری بنابی ادامه داد: مرگ بر آمریکا را می‌گوییم ولی در مقطعی که خود وارد میدان رقابت می‌شویم در برخی جاها از آنها بدتر عمل می‌کنیم و من نمی‌دانم با اعمالی که در ماه مبارک رمضان انجام خواهیم داد، توهین‌ها، اهانت‌ها و افتراهایی که بسته‌ایم، آیا خود را از این گناهان پاک و مبرا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امام راحل قلب‌ها را تسخیر کرده بود؛ اذعان کرد: ایده و افکار ایشان در قلب‌ها موج می‌زند و عشق و علاقه به امام (ره) بود که مردم در 15 خرداد عاشقانه در برابر طاغوت ایستادند و بقاء و دوام نظام مرهون قیام 15 خرداد است.

امام جمعه شهرستان بناب با تأکید بر اینکه جریان حق دفن شدنی نیست؛ تصریح کرد: جریان باطل نیز استوار نمی‌ماند و این از اصول قرآن است که جریان حق نسل به نسل جاوید و ماندگار خواهد بود.

باقری بنابی در ادامه خطبه های نماز جمعه بناب با تقدیر و تشکر از حضور پرشور مردم در انتخابات 29 اردیبهشت یادآور شد: مردم با رأی بیش از 40 میلیونی خود سنگ تمام گذاشتند و در چنین شرایطی این حضور یک نوع معجزه بود و قطعاً قدرت های دنیا را مرعوب می کند و به خاطر چنین حضوری در صحنه و در زمان‌های حساس چقدر باید از ملت تقدیر و تشکر به عمل آید.

فارس.