ارتزاق ۲۵ دستگاه و نهاد از بودجه دولتی برای ارائه آموزش‌های فنی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی از ارتزاق ۲۵دستگاه و نهاد کشور از بودجه دولت برای ارائه آموزش های فنی خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، یعقوب نماینده عصر شنبه در نشست شورای هماهنگی آموزش های فنی و حرفه ای شهرستان بناب با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ دستگاه و نهاد از بودجه دولتی برای ارائه آموزش های فنی ارتزاق می کنند؛ افزود: اعتبار خوبی در این بخش هزینه می شود ولی بنده به عنوان متولی این کار در استان باید اعلام کنم که خروجی این بخش رضایت بخش نیست.

وی همچنین از فعالیت ۲۸ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان آذربایجان شرقی خبرداد و گفت: ۶۰۰ آموزشگاه آزاد نیز در سطح استان در این بخش فعال هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با اذعان به اینکه در جریان سال ۹۵ چهارصد میلیارد تومان در بخش آموزش هزینه شده بود؛ تصریح کرد: آموزش هایی که در کشور داده می شود اکثراً با نظام بازار کار مطابقت ندارد، چون که هماهنگی های لازم در این زمینه وجود ندارد.

نماینده سپس از عدم توجه به امر آموزش به عنوان حلقه مفقوده در اشتغال نام برد و افزود: تمام صنایع نیازمند آموزش هستند.

وی یادآور شد: با توجه به کاهش تمایل دولت در زمینه تصدی گری در بخش های صنعتی و تولیدی، ایجاد تعامل بین مراکز آموزش فنی و حرفه ای و بخش های خصوصی زمینه ساز اشتغال زایی و کاهش بیکاری خواهد بود.

این مدیر ارشد استانی همچنین از اجرای طرح های «کاج»، نظام استاد شاگردی و نیز طرح «تکاپو» به عنوان طرح های جدید برای آموزش و اشتغال در کشور نام برد و اظهارکرد: این طرح ها به همت دولت تدبیر و امید در راستای توسعه و هدایت تولیدات صنایع داخلی به سمت بازارهای هدف به صورت محصولاتی بازار پسند اجرا می شوند.

نماینده در ادامه با اشاره به حمایت های بخش خصوصی از مراکز مهارت آموزی این سازمان تأکید کرد: قصد داریم برای پررونق کردن مراکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان بناب با برخی شرکت های معتبر همکاری کنیم.

وی تصریح کرد: قصد داریم با استفاده از امکانات و ظرفیت مرکز و خانه های سازمانی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) مرکز شبانه روزی برای جذب کارآموزان در آموزش فنی و حرفه ای بناب راه اندازی کنیم.

مهر .