رحیمیان: مردم از انداختن تقصیرها به گردن مسئولان قبلی شهری خسته شده‌اند

منتخب شورای پنجم شهر بناب گفت: من نباید کارهای انجام گرفته توسط مسئولان سابق را زیر سؤال ببرم، این‌طور نمی‌شود که بگوییم که من از مسئول قبلی بیشتر کار کرده‌ام و فلانی کمتر کار کرده است، مردم دیگر از این حرف‌ها خسته شده‌اند.

به گزارش بناب نیوز، محسن رحیمیان، ضمن قدردانی از مردم این شهر به جهت شرکت گسترده و پرشور در انتخابات سرنوشت ساز کشور، اظهار کرد: مردم از اعضای شورایی که انتخاب کرده‌اند و بنده نیز عضوی از این دوره شورا هستم مطالبات زیادی دارند و ما با مردم عهد بسته‌ایم در حد توان این مطالبات مردم را تأمین کنیم.

منتخب مردم بناب در شورای شهر پنجم با بیان اینکه "یکی از بندهای قانون وظایف شورا بررسی کارشناسی شده مشکلات اساسی  مردم است" اذعان داشت: اگر ما به این بند قانون چه در سطح شهر بناب و چه سایر شوراهای شهرستان‌های دیگر توجه داشته باشیم، مشکلات اساسی مردم را در سراسر شهرهای کشور می‌توانیم حل کنیم.

وی ادامه داد: اولین کار بنده و در شورا کارشناسی مشکلات شهر خواهد بود، چراکه شهر مانند بدن انسان است باید دردهایش را بررسی کرده و سپس حل کنیم.

رحیمیان با اشاره به وظایف شورای شهر، گفت: یکی از عمده وظیفه شورای شهر این است که خلاءها و مشکلات شهر و جامعه را پیدا کرده و راه حل‌هایی را برای حل آنها ارائه دهد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که ما مشکلات شهرمان را ندانیم، مقصر دیگران را خواهیم دید، این وظیفه شورا است که باید بررسی کنند و ببیند برای مثال مشکل فرهنگی شهر چیست و سپس توسط کارشناسان راه حل‌هایی برای این مشکل پیدا کنند.

عضو پنجمین دوره شورای شهر بناب، با بیان اینکه "باید خودمان کارهای روی زمین مانده را انجام دهیم" اظهار داشت: من نباید کارهای انجام گرفته توسط مسئولان سابق را زیر سؤال ببرم، این‌طور نمی‌شود که بگوییم که من از مسئول قبلی بیشتر کار کرده‌ام و فلانی کمتر کار کرده است، مردم دیگر از این حرف‌ها خسته شده‌اند، باید هر کاری که لازم است را بدون اینکه ضعف کار مسئولان قبلی را به رخ بکشیم انجام دهیم؛ این وظیفه ما است و مردم از ما همین را می‌خواهند.

وی ادامه داد: باید بررسی کنیم و ببینیم در شهر ما در کدام نقاط مشکل وجود دارد اول مشکل آن نقاط را حل کنیم و بعد از آن به انجام سایر کارها اقدام کنیم.

رحیمیان، مشکلات محیط زیستی را تهدید بزرگی برای شهر و در نهایت به کشور خواند و گفت: در شهر بناب حاشیه نشینی بیشتر شده است ولی توجهی به بهداشت محیط، فضای سبز و زیرساخت‌های این مناطق توجه نشده است.

وی افزود: در اولین مرحله باید با همکاران‌مان درمورد این زیر ساخت‌ها از جمله فضای سبز چاره اندیشی کنیم.

رحیمیان ترافیک مرکز شهر را از جمله مشکلات شهر بناب خواند و اذعان داشت: در مورد ترافیک شهر باید ببینیم چه کسانی کارشناسی کرده‌اند که اکنون این مشکلات ترافیکی به وجود آمده است.

وی افزود: در حال حاضر کسی حتی اگر بخواهد از مرکز شهر خرید کند جایی برای پارک کردن خودروی خود پیدا نمی‌کند و جایی هم که پارک کند توسط پلیس جریمه می‌شود که و موجب درگیری‌های زیادی میان شهروند و پلیس می‌شود که این یک معضل اساسی برای یک شهر است.

مدیرکل سابق سیاسی استانداری آذربایجان غربی با ابراز نگرانی در مورد وضعیت شهرستان بناب، اظهار داشت: پیش بینی من اینگونه است که طی 10 سال آینده یکی از مشکلاتی که در شهر بناب به وجود می‌آید ترافیک شهر و افسردگی و درگیری‌های حاکی از این ترافیک خواهد بود و انجام این‌کار نیازمند این است که کارشناسانی که سالیان سال در مورد این نوع مسائل تخصص دیده‌اند، اظهار نظر کنند.

وی تصریح کرد: بازارهای هیچ نقطه از جهان مانند شهرهای ما به هم ریخته نیست و علت اصلی آن بی کاری و به وجود آمدن شغل‌های کاذب است؛ با این‌که درآمدی در این شغل‌ها وجود ندارد و این شغل‌های کاذب فقط تقسیم درآمد بین مردم این شهر است، ولی متأسفانه پدید آمدن این شغل‌ها در این شهرستان به شدت زیاد بوده است که باید کنترل شود.

شهردار اسبق شهر بناب و میانه، با اشاره به خصوصیات یک شهردار مناسب، گفت: شهردار باید یک فرد پخته و عاشق مردمش باشد؛ یکی از ویژگی‌های مسئول، عشق خدمت به مردم است، که باید شهردار بیشتر از هرکسی داشته باشد چراکه خدمت به مردم کار بسیار سختی است.

وی افزود: دومین ویژگی یک شهردار شجاعت او است، شهردار باید تا حدی شجاع باشد که از اموال شهرداری در مقابل کسانی که می‌خواهند از این محل سوءاستفاده کنند مقاومت کند.

رحیمیان ادامه داد: علاوه بر اینکه شهردار باید خصوصیات شمرده شده را داشته باشد، باید کار بلد باشد؛  چراکه شهرداری که انتخاب می‌شود در صدر شهر قرار می‌گیرد  والگوی جوانان و الگوی اهالی شهر می‌شود، پس شهردار باید تا حدی از فرهنگ و شخصیت برخوردار باشد که در کلاس‌های درسی و سر سفره‌ خانه‌ها هم مورد الگو قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: یک شهردار نباید وابستگی سیاسی آن‌چنانی داشته باشد، شهرداری را که با موارد سیاسی انتخاب شود موفق نخواهد بود، شهردار باید عاشق شهر و مردم و خدمت به مردم باشد، مسئول شدن یک نعمت الهی است که تک‌تک ما باید شاکر آن باشیم و به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

رحیمیان توجه به مسائل عمومی شهر را از کارهای اولویت دار یک شهر خواند و اذعان داشت: اگر به منافع عمومی مردم توجه کنیم منافع خصوصی خود به خود حل می‌شود و بالعکس اگر مشغول حل مسائل خصوصی شویم مسائل عمومی شهر فراموش خواهد شد.

رحیمیان در رابطه با انتخاب شهردار جدید، گفت: شهرداری که ما انتخاب خواهیم کرد، باید در تمامی زمینه‌ها از جمله فرهنگی، مهندسی و علمی دارای اطلاعات کافی باشد تا بتواند در همه مشکلات شهر به صورت آگاهانه عمل کند.

وی افزود: یکی از اعتقادات و پیشنهادات بنده این خواهد بود که تمام مدعیان و کسانی که به خود اطمینان دارند که در مورد شهر اطلاعات و برنامه‌های سازنده کافی دارند، دعوت کنیم و به صورت آزادانه و فراجناحی و به منظور پیشرفت شهرمان از میان برترین‌ها اصلح را انتخاب کنیم.

منتخب مردم بناب در پنجمین دوره شورای شهر با اشاره به اهداف خود در توسعه عمرانی شهر، خاطرنشان کرد: در برنامه‌های عمرانی ما باید با در نظر گرفتن نیازهای عمده شهرمان و داشته‌هایمان، نیازسنجی کنیم و سپس دست به عمل شویم؛ به همین منظور از کارشناسان و متخصصان شهر استفاده خواهیم کرد.

رحیمیان آگاهی و کارشناسی مسائل شهری را در اولویت فعالیت‌های اعضای شورای شهرخواند و گفت: تا زمانی که ما ندانیم در این شهر به چه چیزی نیاز داریم در پیشرفت این شهر موفق نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه زیباسازی مساجد اهمیت خاصی دارد، گفت: مساجد هر شهر مبلغ دین اسلام در آن شهر است، ما خواستار این خواهیم بود که مساجد شهرستان بناب اصلاح شود و در مورد زیباسازی و تبلیغ دین اسلام پیش گام باشد.

وی در خاتمه ضمن قدردانی از مردم شهر بناب برای انتخاب این اعضای شورا، افزود: از مردم میخواهیم حال که مارا انتخاب کرده‌اند خودسر رهایمان نکنند و در انجام امور ناظر ما باشند‌.

تسنیم.