اعضای شورای پنجم بناب تمایلی برای شهردار شدن ندا‌رد / شهرداری با "روحیه جهادی" انتخاب می‌کنیم

منتخب شورای پنجم شهر بناب گفت: مردم بر این باورند که ترکیب منتخب این دوره از شورا ترکیب خوبی بوده در نتیجه انتظارات بالایی از شورای فعلی دارند، که این امر به مراتب کارها را برای ما مهم تر کرده است.

به گزارش بناب نیوز، وحید خیرالهی، با بیان اینکه "آسفالت معابر شهرستان بناب به معضلی برای شهروندان تبدیل شده است" اظهار کرد: اولین اقدام بنده که از اساسی ترین مطالبات مردم است رسیدگی به این مشکل خواهد بود.

خیرالهی ادامه داد: از 31 شهر آذربایجان شرقی فقط سه شهرداری وجود دارد که کارخانه آسفالت، برای تولید آسفالت مصرفی خود ندارند، که از جمله آن‌ها شهر بناب است.

وی افزود: بنده و همکارانم تلاش خواهیم کرد این مشکل را یکی از اولویت دار ترین کارهای‌مان قرارداده و در ایجاد کارخانه آسفالت برای شهرداری تلاش کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق مردم بر این باورند که ترکیب منتخب این دوره از شورا ترکیب خوبی بوده در نتیجه انتظارات بالایی از شورای فعلی دارند، که این امر به مراتب کارها را برای ما مهم تر کرده است و مارا موظف می‌کند تا با دقت و وسواس بیشتری کارهارا پیش ببریم.

منتخب پنجمین دوره شورای‌اسلامی شهر بناب از انتخاب شهردار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: از اولین برنامه ما در جلسات رسمی شورا موضوع انتخاب شهردار خواهد بود و اعضای شورا با لحاظ تمامی شاخص ها و ویژگی‌ها و پارامترهای موثر در تعیین شهردار جهادی مورد نظر خود را معرفی خواهند کرد.

وی با در نظر گرفتن تعامل موجود در میان اعضای شورای جدید، اذعان داشت: یکی از بهترین نقاط مثبت این شورا، اتفاق نظر در مورد ویژگی شهردار است.

خیرالهی در رابطه با انتخاب شهردار از میان اعضای شورا، گفت: در مورد انتخاب شهردار از شورا در حال حاضر کسی از اعضای شورا قصد شرکت در انتخاب شهردار را ندارد و تقریبا همه اعضا علاقه چندانی به انتخاب شهردار از میان خود را ندارند، چراکه مردم ما را به عنوان شورای شهر انتخاب کرده‌اند نه شهردار، به اضافه اینکه اگر شهردار از شورا انتخاب شود در افکارعمومی شهروندان دیدگاهی متفاوت تری به شورا به وجود خواهد آمد و همچنین اگر شورایی به عنوان شهردار انتخاب شود، ترکیب شورا دست‌خوش تغییر و تحول خواهد شد.

وی افزود: اگر عضوی از شورا واجد شرایط شرکت در انتخاب شهردار در دیدگاه سایرین باشد و از طرفی خود شخص نیز خواستار انتخاب به عنوان شهردار باشد، می‌تواند برنامه‌های خود را مانند سایر کاندیداهای شهرداری ارائه دهد و هیچ نوع ممانعتی برای انتخاب یک عضوی از شورا به عنوان شهردار وجود ندارد، ولی اساس موضوع این است که شخص از نظر سایر اعضای شورا مناسب به شهردار شدن باشد و از سایر اعضای شورا رای مثبت دریافت کند.

خیرالهی با شمردن معیارهای انتخاب شهردار متناسب شهر، گفت: ما شهرداری را انتخاب خواهیم کرد که روحیه جهادی داشته باشد، یعنی بتواند شهرداری را از مشکلات کنونی نجات داده و برای شهرداری درآمد پایدارایجاد کند و در تمامی زمینه ها از جمله بخش فرهنگی و اجتماعی و عمرانی، شهر را متحول سازد، که یکی از عمده‌ترین برنامه های ما در سطح شهر این است که با تعامل با شهرداری که انتخاب کرده ایم تمامی طرح‌های نیمه تمام شهری را به هر نحوی که شده به اتمام برسانیم.

دومین منتخب مردم در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بناب، تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های بنده که به سایر اعضای شورا هم پیشنهاد خواهم داد، طرح مسیر گشایی شهری، از قبیل مسیر گشایی خیابان بنفشه به خیابان آب و خیابان رجائی به خیابان زرگران است، با اینکه شهرداری فعلا بودجه‌ این کار را ندارد، ولی می‌تواند با تملک زمین مورد نیاز و مبادله مغازه‌های ایجاد شده در این مسیرها با اراضی تملک شده با کمترین بودجه و واگذاری آن به پیمانکار واجد الشرایط این کار را انجام دهد.

خیرالهی با اشاره به عمده‌ شاخص خود برای انتخاب شهردار، اظهار کرد: شهردار باید علاوه بر داشتن تخصص مورد نیاز دارای حرکت جهادی، مدیر و مدبر و دارای جرات و جسارت و مردمی و بومی باشد؛ شهردار مردمی یعنی اینکه در تعامل با مردم و شورا به نحو احسن عمل کند و در برطرف کردن مشکلات مردم کوشا باشد.

وی با اشاره به انتصابات و تغییرات نامناسب صورت گرفته در شورای سابق، گفت: در شورای سابق چهار شهردار و سرپرست تغییر پیدا کرده است، شهرداری که دارای ثبات موقعیت نباشد برنامه بلند مدتی نخواهد داشت، و این شهردار فقط  در حد آشنایی با همکاران خود می‌تواند پیش برود، شهردار باید از جایگاه خود مطمئن باشد تا بتواند برنامه بلند مدت داشته و به آن برنامه عمل کند.

خیرالهی عدم وجود فضای سبز کافی را یکی دیگر از عمده نیازهای شهرستان بناب خواند و تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که ما اعضای جدید شورای شهر در آن اتفاق نظر داریم این است که فضاهای سبز را در سطح شهر با استفاده از امکانات و زمین های تحت تملک شهرداری افزایش دهیم، همچنین در نظر داریم اماکن ورزشی و تفریحی بانوان را در سطح شهر افزایش دهیم.

وی با بیان این‌که "یکی از عمده وظایف شهردار ایجاد شور و نشاط اجتماعی در شهر است" گفت: اگر در شهری شور و نشاط وجود داشته باشد در میان مردم آن شهر امید به زندگی بیشتر خواهد شد و شهروندان آن شهر هدفمند خواهند بود.

منتخب مردم بناب با اشاره به ترافیک سنگین مرکز شهر در ساعات پایانی روز، گفت: شهرداری وظیفه دارد با هزینه هایی که به عنوان کسر پارکینگ دریافت می‌کند، پارکینگ هایی را در سطح مرکزی شهر تامین کند و همکاری های لازم را برای کاهش ترافیک انجام دهد.

وی در خاتمه ضمن قدردانی از شهروندان بنابی به جهت انتخاب اعضای شورای جدید به عنوان اعضای اصلح شورا، گفت: از مردم بناب تقاضا داریم، ما را تنها نگذارند و در جلسات علنی شورای شهر شرکت کرده و مطالبات خود را نیز پیگیری کنند.

تسنیم .