برگزاری کلاس ترویجی بیماری تب کریمه کنگو توسط دامپزشکی بناب

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بناب از برگزاری کلاس ترویجی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای دامداران این شهرستان خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، دکتر عبدالرضا حنیفی سرپرست اداره دامپزشکی بناب با اشاره به اینکه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از بیماری‌های خطرناک ویروسی قابل انتقال از دام به انسان است گفت: باتوجه به شروع فصل گرما و آغاز فعالیت کنه‌ها، به عنوان ناقلین این بیماری، کلاس ترویجی راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری با حضور دامداران شهرستان بناب تشکیل شد.

وی هم چنین افزود: این کلاس آموزشی توسط اداره دامپزشکی بناب و با همکاری بخش ترویج جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد که در آن علائم بیماری در دام و انسان، اهمیت سم پاشی جایگاه دام و رعایت اصول بهداشت در قصابی ها به طور مفصل توضیح داده شد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت سمپاشی دام ها و جایگاههای نگهداری دام بصورت مرتب علیه کنه ها، عدم دست زدن و کندن کنه های روی بدن دامها و هم چنین خودداری از ذبح دامها در منازل، معابر عمومی و خارج از کشتارگاه ها، افزودجهت اطمینان بیشتر در صورت نگهداری گوشت قرمز در یخچال (حداقل 24 ساعت قبل از مصرف) هیچ مشکل متوجه مصرف کنندگان نخواهد بود.