حل مشکل چندین ساله فاضلاب شهرک ولی عصر بناب

عملیات اجرایی شبکه فاضلاب شهرک ولی عصر(عج) و محله کاملو با تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

به گزارش بناب نیوز، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی ضمن عذرخواهی از اهالی این شهرک بخاطر تحمل مشکلات ناشی از عدم جمع آوری اصولی فاضلاب گفت: اعتبار لازم برای اجرای طرح شبکه فاضلاب شهرک ولی عصر و محله کاملو که بالغ بر 70 میلیارد ریال می باشد تخصیص یافته و پیمانکار به محض تحویل صورت وضعیت کلیه هزینه های اجرایی را دریافت خواهد کرد.

ضیاء اله اعزازی ملکی در مراسم کلنک زنی این طرح با اشاره به اینکه پروسه انتخاب پیمانکار و برگزاری مناقصه زمان بر می باشد گفت: مسئولین شرکت آب و فاضلاب در یک اقدام جهادی و در عرض کمتر از یک ماه اقدام به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار نموده اند که یکی از اتفاقات کم نظیر در این زمینه است.

وی ضمن تاکید بر اتمام سریع و به موقع پروژه فاضلاب شهرک ولی عصر ( عج ) بناب افزود : با توجه به مشکلات عدیده ساکنین از بابت نبود شبکه فاضلاب ، پیمانکار طرح نباید بلافاصله پروژه را ترک یا تعطیل کند.

نماینده مردم بناب همچنین خواستار اجرای دستور وزیر نیرو مبنی بر تامین آب شرب شهرستان بناب از طریق خط دوم انتقال آب از زرینه رود به تبریز شد.

فرماندار بناب نیز از نهایی شدن تحویل شهرک ولی عصر بناب به شهرداری بناب خبر داد و گفت: صورت جلسات مربوطه در استانداری تنظیم و مقرر شده وزارت راه و شهرسازی با پرداخت 170 میلیارد ریال به شهرداری این شهرک را به شهرداری بناب واگذار نماید تا ساکنین از خدمات عمومی بیشتری بهره مند شوند.

ولی اله فرج الهی با اشاره به اولویت بندی رفع مشکلات ساکنین گفت: مدیریت شهرستان عزم خود را برای اتمام نواقصات این شهرک جزم کرده است.

وی آذر ماه سال جاری را موعد بسته شدن پرونده مسکن مهر در بناب اعلام کرد و افزود : یکی از پروژه های ساختمانی این شهرک که دارای 284 واحد می باشد بعلت عدم تامین وام به طول انجامیده که با واگذاری این واحدها در آذرماه امسال پرونده مسکن مهر بکلی در شهرستان بناب بسته خواهد شد.

خبرنگار بناب - پورملا اقدم.