هفدهمین جشنواره سراسری «شعر غدیریه بناب» برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: هفدهمین جشنواره سراسری «شعر غدیریه بناب» در شهریورماه و همزمان با عید غدیرخم برگزار می‌شود.

به گزارشبناب نیوز، حبیب صدقی با بیان اینکه جشنواره سراسری شعر غدیریه همچون سال‌های گذشته به میزبانی این شهرستان برگزار می‌شود؛ اظهار داشت: چند سالی است که برگزاری این جشنواره در تقویم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده و امسال نیز هفدهمین دوره آن همزمان با عید سعید غدیرخم برگزار می شود.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره را تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و شخصیت متعالی حضرت علی(ع) و ترویج فرهنگ و آموزه های غدیر در سطح جامعه با استفاده از زبان شعر عنوان کرد.

به گفته صدقی، جشنواره شعر غدیریه با گستره سراسری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و با موضوعاتی شامل: سیره زندگی حضرت علی (ع)، سیمای حضرت علی (ع) در تاریخ، نماز حضرت علی (ع)، عرفان حضرت علی (ع)، صدای عدالت حضرت علی (ع)، دنیا از منظر حضرت علی (ع)، نهج البلاغه منشور ولایت، از غدیر تا انتظار و امر به معروف و نهی از منکر در رفتار حضرت علی (ع) برگزار می‌شود.

وی موضوع بخش ویژه جشنواره سراسری شعر غدیریه را قطعه ادبی از موضوعات جشنواره عنوان کرد.

صدقی خاطرنشان کرد: هفدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب شهریورماه جاری برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند آثار خود را تا ٢٥ مردادماه جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در بناب، خیابان چمران، روبروی بهزیستی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و یا سامانه الکترونیکی به آدرس www.

bonab.

farhang.

gov.

ir ارسال کنند.