امام جمعه بناب: نباید مردم را به جان همدیگر انداخت / رقیب را تحمل کنیم

امام جمعه بناب با بیان اینکه نباید مردم را به جان همدیگر انداخت، گفت: رقیب را تحمل کنیم و حماسه عظیم انتخابات که با مشارکت قریب به 42 میلیون نفری در کشور اتفاق افتاد را قدردان باشیم.

حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در سومین جمعه از ماه مبارک رمضان در خطبه‌های نماز عبادی -سیاسی جمعه شهرستان بناب با تشریح فضایل، شخصیت و عظمت امیرالمؤمنین علی(ع) اظهار کرد: هنوز جهان برای تبیین معرفت و منزلت آن حضرت نابالغ است.

وی افزود: دنیا برای شناخت هرچه بیشتر امیرالمؤمنین علی(ع) نیاز به تکامل و رشد فراوان دارد و قطعاً شناخت ایشان برای آنها از محالات است.

خطیب جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: معاویه سرسخت‌ترین دشمن امیرالمؤمنین علی(ع) در تشریح و توصیف آن حضرت می‌گوید«علی (ع) کل آسمان‌هاست و بقیه مردم خاک هستند.

».

باقری‌بنابی با بیان اینکه شیعه و سنی در تحلیل و توصیف مقام و جایگاه و عظمت حضرت علی(ع) در مانده‌اند، تأکید کرد: امروز افتخار می‌کنیم که پیرو امیرالمؤمین (ع) بوده و آن را یدک می‌کشیم، همین تکلیف ما را در این ارتباط خطیر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز فاصله زیادی با جامعه علوی و مهدوی داریم و انتخابات گذشته نمودار آن بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب با بیان اینکه انتخابات میدان امتحان بود گفت: در پس و پیش تبلیغات انتخابات، نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها چه ناسزاها، چه نارواها و چه تهمت‌هایی که انجام ندادند.

باقری‌بنابی اذعان کرد: ماه رمضان و شب‌های قدر برای این است که به خود برگردیم، علوی فکر و علوی عمل کنیم، رقیب را تحمل کنیم و این حماسه عظیمی که با مشارکت قریب به 42 میلیون نفری در کشور اتفاق افتاد را قدردان باشیم.

وی افزود: نباید مردم را به جان همدیگر انداخت، لازم است استغفار و توبه کنیم.

امام جمعه بناب در ادامه خطبه‌ها به جایگاه رفیع تریبون نماز جمعه در کشور اشاره و اظهار کرد: اینجا جایگاه پیامبر اکرم(ص) و سنگر عدالت است، تریبون نماز جمعه تریبون احزاب نیست و بعضاً انتظار این است که امام جمعه بناب چرا برخی مسؤولان را به خاطر عملکرد ضعیف آنها مورد سرزنش قرار نداده و انتقاد نمی‌کند.

باقری‌بنابی تصریح کرد: جایگاه تریبون نماز جمعه چنین ایجاب می‌کند که در کنار نقد عملکرد مسؤولان، از زحمات آنها تقدیر هم به عمل آید.

وی اذعان کرد: صرف انتقاد عادلانه نیست و اینگونه رفتارها در جامعه جواب نداده و نمی‌دهد، غیر از افزایش کینه و دشمنی‌ کاری نمی‌کند متاسفانه، مردم از نظام سلب اعتماد می‌شوند.

خطیب جمعه شهرستان بناب تصریح کرد: امام جمعه نمی‌تواند یک طرفه صحبت کند، امام جمعه باید نقش پدری را در جامعه ایفاد کند و اگر چنین نکند اشتباه کرده و راه را خطا می‌رود.

باقری‌بنابی تأکید کرد: نقد و انتقاد داریم، زیاد هم داریم اما در وقت مناسب، برای مسؤولان رده‌بالای نظام نوشتیم و از نزدیک هم گفتیم و بی‌پرده مطالب را در جلسات خصوصی عرض کردیم، بنده تا زنده‌ام این راه و این مسیر را ادامه خواهم داد چرا که مسؤول را از اعتبار انداختن عادلانه نیست و هر امام جمعه‌ای که این مسیر را طی کند، راه را خطا رفته است.

امام جمعه شهرستان بناب در ادامه خطبه‌ها ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم به خصوص جوانان در برنامه‌های شب‌های احیاء و قدردانی از تلاش‌های خالصانه مدافعان حرم، از زحمات نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه که در جهت ایجاد آسایش و امنیت مردم شبانه‌روز تلاش می‌کنند، تجلیل کرد.

فارس.