سی و هشت کیلومتر از حریم و بستر رودخانه های بناب آزاد سازی شد

فرماندار بناب در بازدید از روند لایروبی و پاکسازی رودخانه های صوفی چای و قوبی چای بر بازگشایی کامل و هر چه سریعتر این رودخانه ها از وجود اماکن احداثی غیر مجاز در حریم و بستر تاکید کرد.

به گزارش بناب نیوز، ولی اله فرج الهی با اشاره به اینکه تعداد زیادی منزل مسکونی در حریم و بستر این رودخانه ها بصورت غیر مجاز احداث شده است گفت:از این تعداد هشت واحد مسکونی در بستر رودخانه ها باقی مانده است که پرونده قضایی تشکیل و به محض صدور حکم این اماکن تخریب و انهار پاکسازی خواهد شد.

وی با انتقاد از مدیران ادارات خدمات رسان بعلت واگذاری خدماتی از قبیل آب،برق،گاز و تلفن به این اماکن گفت:بعلت عدم نظارت شهرداری این اماکن بدون دریافت مجوز ساخت احداث شده اند که واگذاری خدمات نیز باعث ایجاد حق در ساکنین شده است.

فرماندار بناب از لایروبی و بازگشایی سی و هشت کیلومتر از انهار دائمی این شهرستان خبر داد و گفت:برای این منظور پانزده میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

فرج الهی افزود:برای باقی مانده مسیر رودخانه ها امسال نیز دو میلیارد ریال بودجه اختصاص یافته است.

وی از رودخانه های صوفی چای و قوبی چای بعنوان مهم ترین رود خانه های استان نام برد و گفت:این رودخانه ها دارای هشتاد و پنج هزار هکتار اراضی پایاب می باشند که نقش عمده ای در رونق کشاورزی منطقه دارند.