تاثیر بالای مراکز کمپ ترک اعتیاد در کاهش آسیب های اجتماعی

فرماندار بناب از تاثیر بالای مراکز کمپ ترک اعتیاد و بازپروری در کاهش مظاهر و آسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در بازدید اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب از کمپ ترک اعتیاد رهاجویان بناب با اشاره به نقش مراکز کمپ ترک اعتیاد و بازپروری در کاهش مظاهر و آسیب های اجتماعی این پدیده شوم اظهار کرد: هم اکنون به برکت وجود مرکز کمپ ترک اعتیاد معتاد تابلودار در سطح شهرستان بناب مشاهده نمی شود.

فرماندار بناب یادآور شد: ایجاد زمینه اشتغال در قالب کارگاه های تولیدی از قبیل فرشبافی از جمله اقدامات انجام شده در این کمپ بوده است و مقرر شد به زودی از سوی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دوره های آموزش کامپیوتر و برق در این کمپ برای آموزش علاقمندان راه اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات مناسب انجام شده در زمینه روش های ترک اعتیاد بازپروری، اصلاح و نیز ایجاد زمینه های اشتغال برای مددجویان این مرکز فعالیت های این کمپ مطلوب ارزیابی می شود.

وی سپس با اشاره به تلاش دشمنان نظام جهت بی خاصیت کردن جوانان ایران اسلامی تصریح کرد: تلاش این مراکز برای بازگرداندن گرفتار شدگان در دام اعتیاد به آغوش خانواده ها کاری ارزشمند و قابل تقدیر است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بناب سپس با بیان اینکه تلاش دولت برای نجات گرفتار شدگان از این بلای خانمان سوز است؛ افزود: در کنار این اقدامات نیروی انتظامی نیز در کنار بسیج، اداره اطلاعات و دستگاه قضایی در عرصه مبارزه با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر تلاش می کند و طی سه ماهه اول سال جاری ۷۵ توزیع کننده خرد مواد مخدر در بناب دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی افزود: تاکنون ۴۹۷ معتاد در کمپ ترک اعتیاد رهاجویان بناب پذیرش شده اند که بعد از مداوا به آغوش گرم خانواده های خود بازگشته اند و براساس آمارهای موجود ۳۰ درصد مراجعان به این کمپ پاک شده اند که در نوع خود بی نظیر است.

مهر .